Wholesale cosmetics & makeup pallets

3,645 live cosmetics and beauty lots from vetted U.S. liquidators — manifests, freight quoted to your ZIP and real resale comps on every one. Updated .

Makeup Skincare Personal care Hair care Fragrance Nails Beauty tools Mystery Boxes Cosmetics Pallets
Filters 2
Sort: Best match

Sorted by Best match

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

No exact match for “Buffbunny Collection” — showing lots matching “collection”

City Color Collection Skin Primer Oil: Refreshing and Dewy Makeup Look MOQ -18 pcs 1 photo
Manifested
City Color Collection Skin Primer Oil: Refreshing and Dewy Makeup Look MOQ -18 pcs 108 units · NWT · Ships parcel
$1,068 $9.89 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$9.89a piece
Resells~$18median · new with tags

1.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
Dr. Paw Paw Mini Lux Collection (0.33 oz X 3) 1 photo
Manifested New
Dr. Paw Paw Mini Lux Collection (0.33 oz X 3) 8 units · NWT · Ships parcel
$67 $8.38 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$8.38a piece
Resells~$18median · new with tags

2.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested New
Dr. Paw Paw Glowing Collection (0.33 oz x3) 8 units · NWT · Ships parcel
$67 $8.43 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$8.43a piece
Resells~$18median · new with tags

2.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested New
Dr. Paw Paw Mini Nude Collection 0.33 oz/10 mL 12 6 units · NWT · Ships parcel
$67 $11.15 / piece
Sells in ~108 days on resale
You pay$11.15a piece
Resells~$18median · new with tags

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Manifested New
Dr. Paw Paw Shimmering Collection 0.33 oz/10 mL 12 6 units · NWT · Ships parcel
$67 $11.15 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$11.15a piece
Resells~$18median · new with tags

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Covergirl Natural Hue Concealer – Queen Collection – 432 PC LOT 432 units · Ships parcel
$784 $4,316 retail 82% off
Sells in ~41 days on resale
You pay$1.82a piece
Resells~$10median · any condition

5.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
Moira Beauty Chroma Lights Shadow Collection - Wholesale 24 Units (CLSPRBOX) 72 units · NWT · Ships parcel
$301 $4.19 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$4.19a piece
Resells~$18median · new with tags

4.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE MAKEUP REVOLUTION ARTIST COLLECTION PRIMARY FACE PAINT PALETTE - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$110 $2.30 / piece
Sells in ~49 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$10median · new with tags

4.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
Sally Hansen Spa Collection Hydrate Peel-Off Nail Mask · 228 pcs · assorted 228 units · Ships parcel
$251 $1.10 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay$1.10a piece
Resells~$8median · new with tags

7.3× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE CLEAN RESERVE H2EAU COLLECTION EAU DE PARFUM 3.4 OZ - GOLDEN CITRUS - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$1,035 $21.56 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested
Maelle Soiree Eyeshadow collection - Six(6) Limited edition eyeshadow shades 100 units · Ships parcel
$1,100 $11.00 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$11a piece
Resells~$18median · any condition

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Manifested
Maelle Brand HYPNOTIZED EYESHADOW COLLECTION 100 units · Ships parcel
$1,100 $11.00 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$11a piece
Resells~$18median · any condition

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Manifested
Maelle DAWN TO DUSK EYESHADOW COLLECTION - Eight (8x) eyeshadow shades 100 units · Ships parcel
$1,100 $11.00 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$11a piece
Resells~$18median · any condition

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Manifested
Maelle ENCHANTED EYESHADOW COLLECTION - Six eyeshadow shades 100 units · Ships parcel
$1,100 $11.00 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$11a piece
Resells~$17median · any condition

1.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Assortment
Premium Fragrance Collection (6-Piece Set) 102 units · NWT · Ships parcel
$187 $1.83 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Maybelline Super Stay Matte Ink Liquid Lip Color, Moodmakers Lipstick Collection, Long Lasting, Transfer Proof Lip Makeup, Euphoric, 1 Count 960 units · NWT · Ships parcel
$2,059 $2.15 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$2.15a piece
Resells~$9median · new with tags

4.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
Beauty Creations 9 Color Magnetic Shadow Palette Collection Full Pr - Wholesale 1 Unit (9SP-PR) 12 units · NWT · Ships parcel
$286 $23.79 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
6 photos
Assortment
Beauty Creations Deep Dive Collection - Wholesale 1 Set (SK-DDPR) 6 units · Ships parcel
$317 $52.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Assortment
Beauty Creations Sun Slay Spf Collection - Wholesale Display 18 Units (SPF-PDQ) 36 units · NWT · Ships parcel
$301 $8.36 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Moira Beauty Vitamin C Collection - Wholesale 3 Units (VCCES) 24 units · NWT · Ships parcel
$305 $12.72 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Assortment
Beauty Creations Refresh & Reset Collection - Wholesale 1 Set (SK-RRPR) 7 units · Ships parcel
$277 $39.60 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Beauty Creations Sun Slay Spf Collection Pr - Wholesale 1 Unit (SPF-PR) 7 units · NWT · Ships parcel
$308 $44.00 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
Beauty Creations Pore Vida Collection - Wholesale 1 Set (SK-PVPR) 8 units · Ships parcel
$305 $38.14 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
Moira Beauty Angel Collection - Wholesale Display 96 Units + 24 Tester (MB-ANGEL) 96 units · Ships parcel
$419 $4.37 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$4.37a piece
Resells~$18median · any condition

4.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
✨e.l.f. Cosmetics Factory-Sealed Eyeshadow & Lip Collection #6559 (288 units) 288 units · Customer returns · Ships parcel
Wholesale Ninjas 1.7 (23)
$532 $1.85 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay$1.85a piece
Resells~$10weighted median · any condition

5.4× resale / costSells now and then

View lot
1 photo
Assortment
ChapStick Lip Balm Fruit & Cream 3-Pack Collection – Peach, Strawberry & Banana Flavors, 0.15 Oz Ea 2,160 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,489 $0.69 / piece 31 % of retail

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
ChapStick S’more Collection Variety Pack Lip Balm Tube, Lip Care, 0.15 Ounce (Pack of 3) 2,160 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,489 $0.69 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
ChapStick Tropical Paradise Collection Mango, Lime and Coconut Lip Balm Tubes Variety Pack, 0.15 oz, 3 Pack 2,160 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,489 $0.69 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
ChapStick Spa Collection Lip Balm Pack, 0.15 oz, 3 Pack 2,160 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,544 $0.72 / piece 9 % of retail

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
L.A. Colors Aura Halo Nail Polish Collection - Wholesale Display 24 Units (CPD830) 168 units · NWT · Ships parcel
$286 $1.70 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment Trending
🌸 Skincare & Wellness Collection featuring CLEARSTEM & Amika #6538 (200 units) 200 units · Ships parcel
Wholesale Ninjas 1.7 (23)
$647 $3,386 retail 81% off
Sells in ~68 days on resale
You pay$3.24a piece
Resells~$22weighted median · any condition

6.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Manifested
L.A. Girl Sweet Garden Party Collection Color Pop - Wholesale Display 48 Units (GPD539) 144 units · NWT · Ships parcel
$325 $2.25 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$2.25a piece
Resells~$18median · new with tags

8.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment
L.A. Girl Beauphoria Cosmetics Collection Assorted - Wholesale 5 Units (G42690ASS) 40 units · Ships parcel
$284 $7.10 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay$7.10a piece
Resells~$18median · used

2.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment In demand
BH Cosmetics Mrs. Bella Lip Gleam High Shine Lip Gloss Shade Golden Peach (141 Pcs Lot) 141 units · Ships parcel
$310 $2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$15median · new with tags

6.8× resale / costSteady seller

View lot
4 photos
Assortment New
Simply Bella Glowing Lips - Lip Gloss - Wholesale Display 12 Units (S126) 108 units · NWT · Ships parcel
$288 $2.66 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$2.66a piece
Resells~$18weighted median · new with tags

6.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Assortment New
Simply Bella Eye & Face Palette - Wholesale Display 12 Units (S131) 96 units · NWT · Ships parcel
$282 $2.94 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment New
Simply Bella Multi-use Makeup Palette - Wholesale Display 12 Units (S130) 96 units · NWT · Ships parcel
$282 $2.94 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested New
Light Blue Plaid Wholesale Cosmetic Bag for Makeup 5 units · NWT · Ships parcel
$93 $18.59 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay$18.59a piece
Resells~$35median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Manifested New
Light Pink Plaid Wholesale Quilted Make Up Bag 5 units · NWT · Ships parcel
$93 $18.59 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay$18.59a piece
Resells~$35median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment New
Herbal Essences Rose Hips Smooth Conditioner - 29.2 oz - 4 Pack 4 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$37 $9.37 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
Amuse Silky Blush Whip - Wholesale Display 24 Units (BL3152MIX) 120 units · NWT · Ships parcel
$283 $2.36 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Matte To Last Lip Creme in Assorted Shades - Long-Lasting and Luxurious (MOQ-36) 108 units · NWT · Ships parcel
$949 $8.79 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$8.79a piece
Resells~$18median · new with tags

2.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
BH Cosmetics Brunch Bunch Makeup Brush Set · 144 · complete 144 units · Ships parcel or freight from NC
$792 $5.50 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay$5.50a piece
Resells~$15median · new with tags

2.7× resale / costSteady seller

View lot
2 photos
Manifested New
Simply Bella Sweet Selection - Hand Cream - Wholesale 12 Sets (S129) 48 units · NWT · Ships parcel
$308 $6.41 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Rhode by Hailey Bieber The Peptide Lip TINTS SET ALL FOUR SHADES TOGETHER, 10ml/.3 25 units · NWT · Ships parcel
$1,650 $66.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Grow Gorgeous Intense Thickening Shampoo 50 ml (1.6 oz) 8 units · NWT · Ships parcel
$64 $8.05 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested New
Dr. Paw Paw Deep Hydration Kit (0.33oz x 3) 8 units · NWT · Ships parcel
$67 $8.39 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested New
Sephora Dr Dennis Gross 3 pcs Set (0.72) 8 units · NWT · Ships parcel
$69 $8.67 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
48 of 122 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale cosmetics & beauty on Closo

The cheapest cosmetics and beauty lot here is $4 and the largest deal is $34,265. It is held by 40 vetted U.S. suppliers, each with a profile you can read.

Read moreShow less

The mix is 49 pallet-and-truckload deals against 3,596 case packs and boxes. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale cosmetics and beauty lots — makeup, skincare, fragrance, hair care and personal-care sets in boxes, case packs and pallets from vetted U.S. liquidators. Lots come from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps for the brands inside. Most beauty lots ship parcel, pallets are quoted freight to your ZIP on the lot page, and every order carries Closo buyer protection. Beauty is a fast-moving resale category with strong brand demand — see the live lots below.

FAQ

Cosmetics & Beauty lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

Are beauty products sealed and unexpired?

Overstock and shelf-pull lots are new and sealed; suppliers note expiry where relevant. Customer-returns lots may include opened items and say so in the condition grade.

Can cosmetics lots be shipped by parcel?

Most box and case lots ship parcel; some fragrances carry carrier restrictions, which the supplier states on the lot page.

Which beauty brands appear?

Drugstore, prestige and salon labels all appear; manifested lots name each brand line by line with resale comps.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.