Wholesale general merchandise pallets

2,859 live general merchandise lots from vetted U.S. liquidators — manifests, freight quoted to your ZIP and real resale comps on every one. Updated .

Apparel Pallets & Returns Office & Store Supplies Toys & Kids Beauty & Personal Care Health & Medical Accessories & Jewelry Home & Kitchen
Filters 2
Sort: Best match

Sorted by Best match

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

No exact match for “Field & Stream” — showing lots matching “field, stream”

Amazon Mystery Box · pre-packed · liquidation 2 photos
Unmanifested
Amazon Mystery Box · pre-packed · liquidation 7 boxes available · Ships parcel
$87

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
Space Shuttle Themed Bubble Blowing Wand - Assorted 3 photos
Assortment
Space Shuttle Themed Bubble Blowing Wand - Assorted 102 units · NWT · Ships parcel
$1,487 $14.58 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Wholesale Electric 16 Wand Bubble Machine 100 units · NWT · Ships parcel
$4,043 $40.43 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Pixilated Musical Bubble Swords In Bulk - Assorted 102 units · NWT · Ships parcel
$941 $9.23 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
6 photos
Assortment
Vintage & Modern Carhartt Box of 50 lbs 50 units · Ships parcel
$440 $8.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Safety Glasses 300 units · NWT · Ships parcel
$825 $2.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
6 photos
Unmanifested
Vintage & Modern Carhartt Bale of 100 lbs Ships parcel or freight from CA
$990

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Amazon General Merchandise | Assorted General Merchandise | Returns | 335 Pieces | Pallet #PA-616 335 units · Ships parcel or freight from CA
$553 $1.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Unmanifested
Target "MONSTER" GM Pallet Customer returns · Ships parcel or freight from IN
$769

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Amazon General Merchandise | Assorted General Merchandise | Returns | 348 Pieces | Pallet #PA-613 348 units · Ships parcel or freight from CA
$574 $1.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Amazon General Merchandise | Assorted General Merchandise | Returns | 425 Pieces | Pallet #PA-615 425 units · Ships parcel or freight from CA
$701 $1.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Manifested
GREINER BIO-ONE Med Supply Cell Culture Microplates, 1536 Well, 40x Pieces/ Case #782080 100 units · NWT · Ships parcel or freight from UT
$31,790 $317.90 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
Universal Clip-On 3-In-1 Camera Lens — Black 100 units · NWT · Ships parcel
$1,100 $11.00 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
Universal Clip-On 3-In-1 Camera Lens — Blue 100 units · NWT · Ships parcel
$1,100 $11.00 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
Universal Clip-On 3-In-1 Camera Lens — Silver 100 units · NWT · Ships parcel
$1,100 $11.00 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
Universal Clip-On 3-In-1 Camera Lens — Gold 100 units · NWT · Ships parcel
$1,100 $11.00 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Manifested
Stainless Steel Premium Apple And Fruit Corer Remover 102 units · NWT · Ships parcel
$673 $6.60 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Universal Clip-On 3-In-1 Camera Lens — Red 100 units · NWT · Ships parcel
$1,100 $11.00 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
Totemica Assorted Wholesale Mixed Box - Wholesale 10 Units (TUTOTEMICA) 50 units · NWT · Ships parcel
$283 $5.67 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay$5.67a piece
Resells~$35median · new with tags

6.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale general merchandise on Closo

Asking prices on this shelf run from $1 to $121,000 a lot. The stock comes from 69 vetted U.S. suppliers.

Read moreShow less

The mix is 511 pallet-and-truckload deals against 2,348 case packs and boxes. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale general merchandise lots — electronics, home and kitchen, toys, health and household goods and other non-apparel inventory in pallets, case packs and boxes from vetted U.S. liquidators. Lots are sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps where a line can be matched. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every order carries Closo buyer protection. New categories appear here first as suppliers bring them — browse the live lots below.

FAQ

General Merchandise lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

What categories fall under general merchandise?

Anything outside apparel, footwear and fashion accessories: consumer electronics, home and kitchen, toys and games, health, household and grocery, sporting goods.

Are electronics lots tested?

Only when the supplier says so. The condition grade and manifest notes state whether units are new, tested-working or untested returns.

Do these lots unpack into the crosslister?

Yes — purchased lots unpack into ready drafts; each line's own category decides the marketplace category at unpack.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.