Wholesale general merchandise pallets

2,859 live general merchandise lots from vetted U.S. liquidators — manifests, freight quoted to your ZIP and real resale comps on every one. Updated .

Apparel Pallets & Returns Office & Store Supplies Toys & Kids Beauty & Personal Care Health & Medical Accessories & Jewelry Home & Kitchen
Filters 2
Sort: Best match

Sorted by Best match

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

No exact match for “Target Training Systems” — showing lots matching “target, training, systems”

Target general merchandise truckload · 24 pallets · liquidation condition 7 photos
Assortment New
Target general merchandise truckload · 24 pallets · liquidation condition Ships freight from CT
$14,245

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
Target merchandise lot · 24 pallets · as-is 6 photos
Assortment New
Target merchandise lot · 24 pallets · as-is Ships freight from CT
$9,845

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Target High Count pallet · mixed merchandise · new with tags Ships parcel or freight from CA
$1,210

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Target General Merchandise Truckload · 24 pallets · new 8,000 units · Ships freight from NY
$14,190 $1.77 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment
Target GM Truckload – 48 Pallets Customer returns · Ships freight from CT
$15,840

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Target Bin Filler | Mixed | 24 Pallets | LA — Returns / Truckload / USA 8,000 units · Ships freight from FL
$6,600 $15,000 retail 56% off

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Target Bin Filler | Mixed | 24 Pallets | LA — Mixed / Truckload / LA 8,000 units · Ships freight from FL
$6,600 $15,000 retail 56% off

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Target Bin Filler | Mixed | 24 Pallets | LA — Mixed / Truckload / USA 8,000 units · Ships freight from FL
$6,600 $15,000 retail 56% off

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Target Bin Filler | Mixed | 24 Pallets | LA — New / Truckload / USA 8,000 units · Ships freight from FL
$6,600 $15,000 retail 56% off

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Target Bin Filler | Mixed | 24 Pallets | LA — New / Truckload / LA 8,000 units · Ships freight from FL
$6,600 $15,000 retail 56% off

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Target Bin Filler | Mixed | 24 Pallets | LA — Returns / Truckload / Southeast 8,000 units · Ships freight from FL
$6,600 $15,000 retail 56% off

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Target Bin Filler | Mixed | 24 Pallets | LA — Salvage / Truckload / USA 8,000 units · Salvage · Ships freight from FL
$6,600 $15,000 retail 56% off

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Target Bin Filler | Mixed | 24 Pallets | LA — Salvage / Truckload / LA 8,000 units · Salvage · Ships freight from FL
$6,600 $15,000 retail 56% off

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Target Bin Filler | Mixed | 24 Pallets | LA — Returns / Truckload / LA 8,000 units · Ships freight from FL
$6,600 $15,000 retail 56% off

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Target Bin Filler | Mixed | 24 Pallets | LA — New / Truckload / Southeast 8,000 units · Ships freight from FL
$6,600 $15,000 retail 56% off

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Target Bin Filler | Mixed | 24 Pallets | LA — Mixed / Truckload / Southeast 8,000 units · Ships freight from FL
$6,600 $15,000 retail 56% off

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Target Bin Filler | Mixed | 24 Pallets | LA — Salvage / Truckload / Southeast 8,000 units · Salvage · Ships freight from FL
$6,600 $15,000 retail 56% off

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Y2K & More Fall Skirts 34 pcs 34 units · Ships parcel
$61 $1.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Vintage Skirts 47 pcs 47 units · Ships parcel
$40 $0.86 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
Recycle Corduroy + Crops 35 pcs 35 units · Ships parcel
$35 $1.00 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Export Flannels 33 pcs 33 units · Ships parcel
$38 $1.14 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Brand & Skate Polos 40 pcs 40 units · Ships parcel
$62 $1.56 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Export Flannels 34 pcs 34 units · Ships parcel
$39 $1.15 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 55 pcs 55 units · Ships parcel
$75 $1.37 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 50 pcs 50 units · Ships parcel
$70 $1.40 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Wholesale Markers Set - Assorted 100 units · Like new · Ships parcel
$4,399 $43.99 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Wholesale Pens 10-Pack For School & Office 100 units · NWT · Ships parcel
$18,149 $181.49 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Clean Hand Soap Bulk 100 units · NWT · Ships parcel
$6,599 $65.99 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment New
305: Commercial Mixer and Hotdog Steamer PL000UU6 Ships parcel or freight from TN
$550

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment New
600: Locker Cabinets PL000VE4 600 units · Ships parcel or freight from TN
$138 $0.23 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment New
Aquaphor Repairing Foot Mask 0.7 oz - 1 Pair - 18 Pack 18 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$108 $6.02 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay$6.02a piece
Resells~$22median · any condition

3.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment New
50 PC PREMIUM BALE 50 units · Ships parcel
$558 $11.15 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
Flashing Rave Binkies Light Up LED Pacifier Toy In Bulk- Assorted 108 units · NWT · Ships parcel
$260 $2.41 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$2.41a piece
Resells~$20median · new with tags

8.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment New
50 PC REGULAR BALE 50 units · Ships parcel
$372 $7.43 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment New
25 PC REGULAR BALE 25 units · Ships parcel
$198 $7.93 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment Trending
Real Unclaimed Mail mystery box · unopened · as is 5 units · 10+ boxes available · Ships parcel
From $87 3 sizes

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment New
Wholesale Sports Jerseys — 10 10 units · Ships parcel
$149 $14.87 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Brand Joggers 27 pcs 27 units · Ships parcel
$35 $1.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Lingerie Variety Mix 57 pcs 57 units · Ships parcel
$215 $3.76 / piece
Sells in ~81 days on resale
You pay$3.76a piece
Resells~$15median · used

4.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Vintage Rain Coats 13 pcs 13 units · Ships parcel
$42 $3.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
390: GM PL000W0Z Ships parcel or freight from TN
$440

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Assortment New
Coin Lot 10 Pieces Mixed Currency Lirot Agorot Sheqalim Prutah Vintage 10 units · Ships parcel
$11 $1.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Assortment New
Vintage Celebrity Photo Lot Hollywood Press Publicity Photos 11 Pieces 8x10 11 units · Ships parcel
$11 $1.00 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
7 photos
Assortment New
Vintage Coin Lot Yugoslavia & Czechoslovakia 8 Pieces 1960s-70s Glue Residue 8 units · Ships parcel
$11 $1.37 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment New
250: Cheese Sauce PL000VYC 250 units · Ships parcel or freight from TN
$440 $1.76 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
100 Pound Grade B Bale Ships parcel or freight from TX
$743

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
203: GM PL000BVJ Ships parcel or freight from TN
$330

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Light Up Squishy Puffer Balls In Bulk- Assorted 108 units · NWT · Ships parcel
$189 $1.75 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$1.75a piece
Resells~$45median · new with tags

25.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
48 of 1,065 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale general merchandise on Closo

Asking prices on this shelf run from $1 to $121,000 a lot. 70 vetted U.S. suppliers list on this shelf, and every lot names the one holding it. You can buy 2,349 of them by the case or the box, or go up to one of the 510 pallet and truckload loads.

Read moreShow less

Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale general merchandise lots — electronics, home and kitchen, toys, health and household goods and other non-apparel inventory in pallets, case packs and boxes from vetted U.S. liquidators. Lots are sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps where a line can be matched. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every order carries Closo buyer protection. New categories appear here first as suppliers bring them — browse the live lots below.

FAQ

General Merchandise lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

What categories fall under general merchandise?

Anything outside apparel, footwear and fashion accessories: consumer electronics, home and kitchen, toys and games, health, household and grocery, sporting goods.

Are electronics lots tested?

Only when the supplier says so. The condition grade and manifest notes state whether units are new, tested-working or untested returns.

Do these lots unpack into the crosslister?

Yes — purchased lots unpack into ready drafts; each line's own category decides the marketplace category at unpack.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.