Wholesale general merchandise pallets

2,856 live general merchandise lots priced against real resale data, with freight quoted to your ZIP and buyer protection on every order. Updated .

Apparel Pallets & Returns Office & Store Supplies Toys & Kids Beauty & Personal Care Health & Medical Accessories & Jewelry Home & Kitchen
Filters 3
Sort: Best match

Sorted by Best match

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

No exact match for “Buffbunny Collection” — showing lots matching “collection”

#532-MC Balance Collection Mia Crop Tank – (72 Pieces) 1 photo
Manifested
#532-MC Balance Collection Mia Crop Tank – (72 Pieces) 72 units · Ships parcel
$99 $1.38 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$1.38a piece
Resells~$17median · any condition

12.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
Whimsical Roses Wholesale Floral Two Piece Set — Light Pink / XL 8 photos
Manifested New
Whimsical Roses Wholesale Floral Two Piece Set — Light Pink / XL 3 units · NWT · Ships parcel
$102 $34.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Whimsical Roses Wholesale Floral Two Piece Set — Light Pink / L 3 units · NWT · Ships parcel
$102 $34.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Whimsical Roses Wholesale Floral Two Piece Set — Light Pink / M 3 units · NWT · Ships parcel
$102 $34.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Whimsical Roses Wholesale Floral Two Piece Set — Light Pink / S 3 units · NWT · Ships parcel
$102 $34.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
[Meow] Sega Sega Spy Play House Anime Ania Fujie Bond Prize Figure Hand Office — Spot can be taken, official genuine, brand new / Ania bubble surface pressure is about 10cm high / Pay attention to collection and priority delivery 100 units · NWT · Ships parcel
$3,079 $30.79 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
[Meow] Sega Sega Spy Play House Anime Ania Fujie Bond Prize Figure Hand Office — Spot can be taken, official genuine, brand new / Lloyd's bubble surface pressure is about 16cm high / Pay attention to collection and priority delivery 100 units · NWT · Ships parcel
$2,969 $29.69 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
[Meow] Sega Sega Spy Play House Anime Ania Fujie Bond Prize Figure Hand Office — Spot can be taken, official genuine, brand new / The pressure height of yor bubble surface is about 9cm / Pay attention to collection and priority delivery 100 units · NWT · Ships parcel
$3,079 $30.79 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
H3110 Long Sleeve Boho Tile Surfsuit Zip Rash Guard — White / M 102 units · NWT · Ships parcel
$299 $2.93 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$2.93a piece
Resells~$20median · new with tags

6.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Manifested
H3087 Long Sleeve Maze Blue Red Zip Rash Guard 102 units · NWT · Ships parcel
$299 $2.93 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$2.93a piece
Resells~$20median · new with tags

6.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Manifested
H3073 Long Sleeve Pastel Coral Reef Print Zip Rash Guard 102 units · NWT · Ships parcel
$299 $2.93 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$2.93a piece
Resells~$20median · new with tags

6.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested
H3110 Long Sleeve Boho Tile Surfsuit Zip Rash Guard — White / L 102 units · NWT · Ships parcel
$299 $2.93 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$2.93a piece
Resells~$20median · new with tags

6.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Manifested
H3086 Long Sleeve Royal Blue Zip Rash Guard 102 units · NWT · Ships parcel
$299 $2.93 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$2.93a piece
Resells~$20median · new with tags

6.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Manifested
H3083 Long Sleeve Royal Blue Mosaic Zip Rash Guard 102 units · NWT · Ships parcel
$299 $2.93 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$2.93a piece
Resells~$20median · new with tags

6.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested
H3110 Long Sleeve Boho Tile Surfsuit Zip Rash Guard — White / S 102 units · NWT · Ships parcel
$299 $2.93 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$2.93a piece
Resells~$20median · new with tags

6.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Guatemala Flag – 22×22 Inch – 22″ x 22″, 12 pieces 108 units · Ships parcel
$81 $0.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Italy Flag – 3ft x 5ft Polyester – Imported – 1 piece 100 units · NWT · Ships parcel
$1,095 $10.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Puerto Rico Flag – 3ft x 5ft Polyester – Imported – 1 piece 100 units · NWT · Ships parcel
$1,095 $10.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Manifested
YLM-3302 Tropical Print Long Sleeve Rash Guard 102 units · NWT · Ships parcel
$299 $2.93 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$2.93a piece
Resells~$20median · new with tags

6.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
YLM-3305 Fuchsia Tropical Punch One Piece 102 units · NWT · Ships parcel
$299 $2.93 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$2.93a piece
Resells~$20median · new with tags

6.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Manifested
YLM-3303 Sunset Dreamer Two Piece Long Sleeve Rashguard 102 units · NWT · Ships parcel
$299 $2.93 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$2.93a piece
Resells~$20median · new with tags

6.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Manifested
Butter Stick Squishy – Slow Rising Sensory Squeeze Toy 120 units · NWT · Ships parcel
$495 $4.13 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Manifested
Dice Squishy Stress Ball – Slow Rising PU Foam Toy 120 units · NWT · Ships parcel
$726 $6.05 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Manifested
Jumbo Patriotic Butter Squishy – Slow Rise Sensory Toy 120 units · NWT · Ships parcel
$858 $7.15 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
6 photos
Manifested
Premium Double-Bridge Aviators with Gradient & Solid Color Tints SS8009 108 units · NWT · Ships parcel
$356 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Manifested
Sleek Polarized Sport Aviators with Lightweight Metal Frame and Rectangular Lenses SS8070-PL 108 units · NWT · Ships parcel
$495 $4.58 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Manifested
Classic Black Wayfarer Clear Lens Glasses P1543C 108 units · NWT · Ships parcel
$218 $2.02 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
7 photos
Manifested
Urban Navigator Shades with Thin Metal Frames and Dark Tinted Lens SS8095 108 units · NWT · Ships parcel
$356 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
Chain-Link Temple Aviators with Colored Accent Tips and Gradient Lens SS8097 108 units · NWT · Ships parcel
$356 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
Designer-Style Rimless Glasses with Gold Leopard Side Emblem and Smooth Tapered Temples J10975 108 units · NWT · Ships parcel
$416 $3.85 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
Double Bridge Teardrop Aviators with Ornate Metal Bars and Textured Side Arms P11130 108 units · NWT · Ships parcel
$297 $2.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Manifested
GE Refresh LED Daylight HD Light Bulb BR30 8W 65W Replacement 650 Lumen Dimmable (63 Pcs Lot) 63 units · Ships parcel
$242 $3.84 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Manifested
GE Reveal 45W/7W Dimmable R20 LED Indoor Floodlight Bulb 310 Lumen 45678 (126 Pcs Lot) 126 units · Ships parcel
$485 $3.85 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale general merchandise on Closo

Asking prices on this shelf run from $1 to $121,000 a lot. 70 vetted U.S. suppliers list on this shelf, and every lot names the one holding it. You can buy 2,346 of them by the case or the box, or go up to one of the 510 pallet and truckload loads.

Read moreShow less

Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale general merchandise lots — electronics, home and kitchen, toys, health and household goods and other non-apparel inventory in pallets, case packs and boxes from vetted U.S. liquidators. Lots are sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps where a line can be matched. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every order carries Closo buyer protection. New categories appear here first as suppliers bring them — browse the live lots below.

FAQ

General Merchandise lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

What categories fall under general merchandise?

Anything outside apparel, footwear and fashion accessories: consumer electronics, home and kitchen, toys and games, health, household and grocery, sporting goods.

Are electronics lots tested?

Only when the supplier says so. The condition grade and manifest notes state whether units are new, tested-working or untested returns.

Do these lots unpack into the crosslister?

Yes — purchased lots unpack into ready drafts; each line's own category decides the marketplace category at unpack.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.