Wholesale general merchandise pallets

2,859 live general merchandise lots from vetted U.S. liquidators — manifests, freight quoted to your ZIP and real resale comps on every one. Updated .

Apparel Pallets & Returns Office & Store Supplies Toys & Kids Beauty & Personal Care Health & Medical Accessories & Jewelry Home & Kitchen
Filters 2
Sort: Recommended

Sorted by Recommended

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Coin Lot 10 Pieces Mixed Currency Lirot Agorot Sheqalim Prutah Vintage 6 photos
Assortment New
Coin Lot 10 Pieces Mixed Currency Lirot Agorot Sheqalim Prutah Vintage 10 units · Ships parcel
$11 $1.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
Vintage Celebrity Photo Lot Hollywood Press Publicity Photos 11 Pieces 8x10 5 photos
Assortment New
Vintage Celebrity Photo Lot Hollywood Press Publicity Photos 11 Pieces 8x10 11 units · Ships parcel
$11 $1.00 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
7 photos
Assortment New
Vintage Coin Lot Yugoslavia & Czechoslovakia 8 Pieces 1960s-70s Glue Residue 8 units · Ships parcel
$11 $1.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Assortment New
Vintage USSR CCCP Soviet Union Coin Lot 9 Pieces 1-10 Kopeks 1967-1974 9 units · Ships parcel
$11 $1.22 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
7 photos
Assortment
Vintage Japanese Hand Painted Geisha Porcelain Dish Lot 7pc Landscape Japan 7 units · Ships parcel
$16 $2.36 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Unmanifested
Collectible Mattel Assorted Polly Pocket Dolls Lot For Parts or Repair Ships parcel
$16

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Collectible Mattel Polly Pocket Car Go Take Along Play Set Lot Ships parcel
$16

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Lot Of 2 Organ Handbooks Vintage c1990 & c1969 Hardcover & Paperback 2 units · Ships parcel
$16 $8.25 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment
Lot Of 2 Vocal Music Books "Emergent Voice" & "A New Approach to Sight Singing" 2 units · NWT · Ships parcel
$16 $8.25 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
6 photos
Unmanifested
Collectible Mattel Polly Pocket Pet Care Assorted Parts Lot Ships parcel
$16

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale general merchandise on Closo

Asking prices on this shelf run from $1 to $121,000 a lot. The stock comes from 69 vetted U.S. suppliers.

Read moreShow less

The mix is 511 pallet-and-truckload deals against 2,348 case packs and boxes. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale general merchandise lots — electronics, home and kitchen, toys, health and household goods and other non-apparel inventory in pallets, case packs and boxes from vetted U.S. liquidators. Lots are sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps where a line can be matched. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every order carries Closo buyer protection. New categories appear here first as suppliers bring them — browse the live lots below.

FAQ

General Merchandise lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

What categories fall under general merchandise?

Anything outside apparel, footwear and fashion accessories: consumer electronics, home and kitchen, toys and games, health, household and grocery, sporting goods.

Are electronics lots tested?

Only when the supplier says so. The condition grade and manifest notes state whether units are new, tested-working or untested returns.

Do these lots unpack into the crosslister?

Yes — purchased lots unpack into ready drafts; each line's own category decides the marketplace category at unpack.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.