Wholesale general merchandise pallets

2,859 live general merchandise lots from vetted U.S. liquidators — manifests, freight quoted to your ZIP and real resale comps on every one. Updated .

Apparel Pallets & Returns Office & Store Supplies Toys & Kids Beauty & Personal Care Health & Medical Accessories & Jewelry Home & Kitchen
Filters 2
Sort: Best match

Sorted by Best match

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Recycle Y2K & More Fall Skirts 34 pcs 1 photo
Assortment In demand
Recycle Y2K & More Fall Skirts 34 pcs 34 units · Ships parcel
$61 $1.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
Recycle Vintage Skirts 47 pcs 1 photo
Assortment In demand
Recycle Vintage Skirts 47 pcs 47 units · Ships parcel
$40 $0.86 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
Recycle Corduroy + Crops 35 pcs 35 units · Ships parcel
$35 $1.00 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Export Flannels 33 pcs 33 units · Ships parcel
$38 $1.14 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Brand & Skate Polos 40 pcs 40 units · Ships parcel
$62 $1.56 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Unmanifested New
207: GM PL000V6R Ships parcel or freight from TN
$550

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Export Flannels 34 pcs 34 units · Ships parcel
$39 $1.15 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 55 pcs 55 units · Ships parcel
$75 $1.37 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 50 pcs 50 units · Ships parcel
$70 $1.40 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Unmanifested New
246: Overbed LED Lights PL000W43 Ships parcel or freight from TN
$220

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Brand Joggers 27 pcs 27 units · Ships parcel
$35 $1.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Unmanifested New
Premium 50 pound sports box Ships parcel
$681

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Vintage Rain Coats 13 pcs 13 units · Ships parcel
$42 $3.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Unmanifested
194: GM PL000V35 Ships parcel or freight from TN
$550

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Unmanifested
297: GM PL000W3T Ships parcel or freight from TN
$550

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Unmanifested
296: GM PL000VPR Ships parcel or freight from TN
$550

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
168: GM>Other PL000VW0 Ships parcel or freight from TN
$413

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
237: Floor Fryer PL000QU8 Ships parcel or freight from TN
$220

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Unmanifested
115: Performance Auto Fluids PL000N5R Ships parcel or freight from TN
$440

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Assortment New
Coin Lot 10 Pieces Mixed Currency Lirot Agorot Sheqalim Prutah Vintage 10 units · Ships parcel
$11 $1.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Y2K & More Jackets 15 pcs · SKU 10-092226-004650 15 units · Ships parcel
$77 $5.11 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Unmanifested
482: GM PL000VTS Ships parcel or freight from TN
$220

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Vintage Blazers 23 pcs 23 units · Ships parcel
$35 $1.53 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested New
Pink & Orange Wholesale Duo Mockneck Matching Set — Pink & Orange / XXL 3 units · NWT · Ships parcel
$119 $39.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested New
Pink & Orange Wholesale Duo Mockneck Matching Set — Pink & Orange / XL 3 units · NWT · Ships parcel
$119 $39.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested New
Pink & Orange Wholesale Duo Mockneck Matching Set — Pink & Orange / L 3 units · NWT · Ships parcel
$119 $39.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested New
Pink & Orange Wholesale Duo Mockneck Matching Set — Pink & Orange / M 3 units · NWT · Ships parcel
$119 $39.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested New
Pink & Orange Wholesale Duo Mockneck Matching Set — Pink & Orange / S 3 units · NWT · Ships parcel
$119 $39.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
7 photos
Assortment New
Vintage USSR CCCP Soviet Union Coin Lot 9 Pieces 1-10 Kopeks 1967-1974 9 units · Ships parcel
$11 $1.22 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment Trending
Recycle Free People Variety Mix 25 pcs 25 units · Ships parcel
$257 $10.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Columbia Cabelas Woolrich REI LL Bean Jackets 19 pcs 19 units · Ships parcel
$48 $2.53 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Y2K & More Jackets 14 pcs · SKU 10-092226-004687 14 units · Ships parcel
$38 $2.69 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Skater Jackets 11 pcs 11 units · Ships parcel
$51 $4.61 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Vintage Short Trench 7 pcs 7 units · Ships parcel
$31 $4.46 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Just Black Jackets 13 pcs 13 units · Ships parcel
$38 $2.90 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Cargo Joggers 28 pcs 28 units · Ships parcel
$35 $1.25 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment New
Hawaiian Tropic - Island Tanning, Coconut Oil SPF 25 - 8 oz - 12 Pack 12 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$115 $9.55 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Quiksilver Hurley Volcom Oneil Billabong Vans & More Shorts 50 pcs 50 units · Ships parcel
$61 $1.22 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Leather Jackets 10 pcs 10 units · Ships parcel
$137 $13.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment New
Cremo - Palo Santo Beard Oil - 1 Fl Oz - 12 Pack 12 units · NWT · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$107 $8.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment New
Dove Advanced Care Deep Moisture Moisturizing Hand Wash Pump - 12 oz - 4 Pack 4 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$22 $5.62 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment New
Cremo - Palo Santo 2-in-1 Beard Wash and Softener - 6 Fl Oz - 12 Pack 12 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$109 $9.06 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment New
Cremo - Reserve Collection Beard and Scruff Cream, Palo Santo 4 Oz - 12 Pack 12 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$111 $9.23 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Assortment New
Cremo - Beard Brush, Boar Hair Bristle - 1 Ct Each - 12 Pack 12 units · NWT · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$110 $9.19 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Unmanifested
032: GM>Other PL000VUH Ships parcel or freight from TN
$660

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Fashion Trench 11 pcs · SKU 10-092326-004858 11 units · Ships parcel
$35 $3.19 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Vintage Jackets 9 pcs 9 units · Ships parcel
$33 $3.61 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
Recycle 70s 80s Jackets 7 pcs 7 units · Ships parcel
$29 $4.09 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
48 of 271 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale general merchandise on Closo

Asking prices on this shelf run from $1 to $121,000 a lot. The stock comes from 69 vetted U.S. suppliers.

Read moreShow less

The mix is 511 pallet-and-truckload deals against 2,348 case packs and boxes. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale general merchandise lots — electronics, home and kitchen, toys, health and household goods and other non-apparel inventory in pallets, case packs and boxes from vetted U.S. liquidators. Lots are sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps where a line can be matched. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every order carries Closo buyer protection. New categories appear here first as suppliers bring them — browse the live lots below.

FAQ

General Merchandise lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

What categories fall under general merchandise?

Anything outside apparel, footwear and fashion accessories: consumer electronics, home and kitchen, toys and games, health, household and grocery, sporting goods.

Are electronics lots tested?

Only when the supplier says so. The condition grade and manifest notes state whether units are new, tested-working or untested returns.

Do these lots unpack into the crosslister?

Yes — purchased lots unpack into ready drafts; each line's own category decides the marketplace category at unpack.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.