Wholesale general merchandise pallets

2,858 live general merchandise lots held by vetted U.S. suppliers — you see the manifest, the freight cost and the resale comps before you pay. Updated .

Apparel Pallets & Returns Office & Store Supplies Toys & Kids Beauty & Personal Care Health & Medical Accessories & Jewelry Home & Kitchen
Filters 3
Sort: Best match

Sorted by Best match

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

No exact match for “Buffbunny Collection” — showing lots matching “collection”

Coin Lot 10 Pieces Mixed Currency Lirot Agorot Sheqalim Prutah Vintage 6 photos
Assortment New
Coin Lot 10 Pieces Mixed Currency Lirot Agorot Sheqalim Prutah Vintage 10 units · Ships parcel
$11 $1.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
Vintage Coin Lot Yugoslavia & Czechoslovakia 8 Pieces 1960s-70s Glue Residue 7 photos
Assortment New
Vintage Coin Lot Yugoslavia & Czechoslovakia 8 Pieces 1960s-70s Glue Residue 8 units · Ships parcel
$11 $1.37 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
7 photos
Assortment New
Vintage USSR CCCP Soviet Union Coin Lot 9 Pieces 1-10 Kopeks 1967-1974 9 units · Ships parcel
$11 $1.22 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
Adult Coloring and Large Print Puzzle Book In Bulk 120 units · NWT · Ships parcel
$59 $0.50 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$0.50a piece
Resells~$22median · new with tags

44.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested
[Meow] Sega Sega Spy Play House Anime Ania Fujie Bond Prize Figure Hand Office — Spot can be taken, official genuine, brand new / Ania bubble surface pressure is about 10cm high / Pay attention to collection and priority delivery 100 units · NWT · Ships parcel
$3,079 $30.79 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
[Meow] Sega Sega Spy Play House Anime Ania Fujie Bond Prize Figure Hand Office — Spot can be taken, official genuine, brand new / Lloyd's bubble surface pressure is about 16cm high / Pay attention to collection and priority delivery 100 units · NWT · Ships parcel
$2,969 $29.69 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
[Meow] Sega Sega Spy Play House Anime Ania Fujie Bond Prize Figure Hand Office — Spot can be taken, official genuine, brand new / The pressure height of yor bubble surface is about 9cm / Pay attention to collection and priority delivery 100 units · NWT · Ships parcel
$3,079 $30.79 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
🎀 HELLO KITTY 6-Ink Color Pens – Adorable, Collectible, and Colorful! — 36 PC DISPLAY 36 units · Ships parcel
$40 $1.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale general merchandise on Closo

Asking prices on this shelf run from $1 to $121,000 a lot. 70 vetted U.S. suppliers list on this shelf, and every lot names the one holding it. You can buy 2,348 of them by the case or the box, or go up to one of the 510 pallet and truckload loads.

Read moreShow less

Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale general merchandise lots — electronics, home and kitchen, toys, health and household goods and other non-apparel inventory in pallets, case packs and boxes from vetted U.S. liquidators. Lots are sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps where a line can be matched. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every order carries Closo buyer protection. New categories appear here first as suppliers bring them — browse the live lots below.

FAQ

General Merchandise lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

What categories fall under general merchandise?

Anything outside apparel, footwear and fashion accessories: consumer electronics, home and kitchen, toys and games, health, household and grocery, sporting goods.

Are electronics lots tested?

Only when the supplier says so. The condition grade and manifest notes state whether units are new, tested-working or untested returns.

Do these lots unpack into the crosslister?

Yes — purchased lots unpack into ready drafts; each line's own category decides the marketplace category at unpack.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.