Sorted by Best match
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
No exact match for “Altar'd State” — showing lots matching “state”
1 1 photo
Assortment
CALIFORNIA SCENTS AIR FRESHENERS 1CT GOLDEN STATE — Case Pack of 216
216 units · Ships parcel or freight from TX
Near you
$401
$1.86 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
1 1 photo
Manifested
CALIFORNIA SCENTS AIR FRESHENERS 1CT GOLDEN STATE — Single
1 units · Ships parcel
Near you
$2
$1.86 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Recycle Vintage Skirts 47 pcs
47 units · Ships parcel
Near you
$40
$0.86 / piece
You pay $0.86 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Y2K & More Fall Skirts 34 pcs
34 units · Ships parcel
Near you
$61
$1.80 / piece
You pay $1.80 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle Corduroy + Crops 35 pcs
35 units · Ships parcel
Near you
$35
$1.00 / piece
You pay $1 a piece
Resells ~$11 median · used · estimate
View lot
Unmanifested
New
207: GM PL000V6R
Ships parcel or freight from TN
Near you
$550
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Recycle Export Flannels 33 pcs
33 units · Ships parcel
Near you
$38
$1.14 / piece
You pay $1.14 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Brand & Skate Polos 40 pcs
40 units · Ships parcel
Near you
$62
$1.56 / piece
You pay $1.56 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Export Flannels 34 pcs
34 units · Ships parcel
Near you
$39
$1.15 / piece
You pay $1.15 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 55 pcs
55 units · Ships parcel
Near you
$75
$1.37 / piece
You pay $1.37 a piece
Resells ~$6.25 weighted median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 50 pcs
50 units · Ships parcel
Near you
$70
$1.40 / piece
You pay $1.40 a piece
Resells ~$6.25 weighted median · used · estimate
View lot
Unmanifested
New
246: Overbed LED Lights PL000W43
Ships parcel or freight from TN
Near you
$220
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Unmanifested
New
Premium 50 pound sports box
Ships parcel
Near you
$681
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Recycle Brand Joggers 27 pcs
27 units · Ships parcel
Near you
$35
$1.30 / piece
You pay $1.30 a piece
Resells ~$11 median · used · estimate
View lot
Assortment
Recycle Vintage Rain Coats 13 pcs
13 units · Ships parcel
Near you
$42
$3.20 / piece
You pay $3.20 a piece
Resells ~$14.50 median · used · estimate
View lot
Unmanifested
194: GM PL000V35
Ships parcel or freight from TN
Near you
$550
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Unmanifested
297: GM PL000W3T
Ships parcel or freight from TN
Near you
$550
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Unmanifested
296: GM PL000VPR
Ships parcel or freight from TN
Near you
$550
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Unmanifested
168: GM>Other PL000VW0
Ships parcel or freight from TN
Near you
$413
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Unmanifested
237: Floor Fryer PL000QU8
Ships parcel or freight from TN
Near you
$220
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Coin Lot 10 Pieces Mixed Currency Lirot Agorot Sheqalim Prutah Vintage
10 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.10 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Unmanifested
115: Performance Auto Fluids PL000N5R
Ships parcel or freight from TN
Near you
$440
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Recycle Y2K & More Jackets 15 pcs · SKU 10-092226-004650
15 units · Ships parcel
Near you
$77
$5.11 / piece
You pay $5.11 a piece
Resells ~$14.50 median · used · estimate
View lot
Unmanifested
482: GM PL000VTS
Ships parcel or freight from TN
Near you
$220
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Pink & Orange Wholesale Duo Mockneck Matching Set — Pink & Orange / XXL
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$119
$39.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Pink & Orange Wholesale Duo Mockneck Matching Set — Pink & Orange / XL
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$119
$39.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Pink & Orange Wholesale Duo Mockneck Matching Set — Pink & Orange / L
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$119
$39.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Pink & Orange Wholesale Duo Mockneck Matching Set — Pink & Orange / M
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$119
$39.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Pink & Orange Wholesale Duo Mockneck Matching Set — Pink & Orange / S
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$119
$39.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Vintage USSR CCCP Soviet Union Coin Lot 9 Pieces 1-10 Kopeks 1967-1974
9 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.22 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Recycle Vintage Blazers 23 pcs
23 units · Ships parcel
Near you
$35
$1.53 / piece
You pay $1.53 a piece
Resells ~$14.50 median · used · estimate
View lot
Assortment
Trending
Recycle Free People Variety Mix 25 pcs
25 units · Ships parcel
Near you
$257
$10.30 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Recycle Columbia Cabelas Woolrich REI LL Bean Jackets 19 pcs
19 units · Ships parcel
Near you
$48
$2.53 / piece
You pay $2.53 a piece
Resells ~$14.29 weighted median · used · estimate
View lot
Assortment
Recycle Y2K & More Jackets 14 pcs · SKU 10-092226-004687
14 units · Ships parcel
Near you
$38
$2.69 / piece
You pay $2.69 a piece
Resells ~$14.50 median · used · estimate
View lot
Assortment
Recycle Skater Jackets 11 pcs
11 units · Ships parcel
Near you
$51
$4.61 / piece
You pay $4.61 a piece
Resells ~$14.50 median · used · estimate
View lot
Assortment
Recycle Vintage Short Trench 7 pcs
7 units · Ships parcel
Near you
$31
$4.46 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Recycle Just Black Jackets 13 pcs
13 units · Ships parcel
Near you
$38
$2.90 / piece
You pay $2.90 a piece
Resells ~$14.50 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Cargo Joggers 28 pcs
28 units · Ships parcel
Near you
$35
$1.25 / piece
You pay $1.25 a piece
Resells ~$11 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Quiksilver Hurley Volcom Oneil Billabong Vans & More Shorts 50 pcs
50 units · Ships parcel
Near you
$61
$1.22 / piece
You pay $1.22 a piece
Resells ~$7.74 weighted median · used · estimate
View lot
Assortment
Recycle Leather Jackets 10 pcs
10 units · Ships parcel
Near you
$137
$13.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Unmanifested
032: GM>Other PL000VUH
Ships parcel or freight from TN
Near you
$660
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Recycle Fashion Trench 11 pcs · SKU 10-092326-004858
11 units · Ships parcel
Near you
$35
$3.19 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Recycle Vintage Jackets 9 pcs
9 units · Ships parcel
Near you
$33
$3.61 / piece
You pay $3.61 a piece
Resells ~$14.50 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle 70s 80s Jackets 7 pcs
7 units · Ships parcel
Near you
$29
$4.09 / piece
You pay $4.09 a piece
Resells ~$14.50 median · used · estimate
View lot
Assortment
Recycle Vintage Trench 7 pcs
7 units · Ships parcel
Near you
$33
$4.64 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Recycle Mini Skirts 75 pcs
75 units · Ships parcel
Near you
$55
$0.73 / piece
You pay $0.73 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
Recycle Mini Skirts 49 pcs
49 units · Ships parcel
Near you
$38
$0.77 / piece
You pay $0.77 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
Recycle Vintage Skirts 44 pcs
44 units · Ships parcel
Near you
$46
$1.03 / piece
You pay $1.03 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About this category
About wholesale general merchandise on Closo
Asking prices on this shelf run from $1 to $121,000 a lot. 70 vetted U.S. suppliers list on this shelf, and every lot names the one holding it. 510 of them are pallets or truckloads; the other 2,345 ship as case packs or boxes. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari.
Read more Show less
Wholesale general merchandise lots — electronics, home and kitchen, toys, health and household goods and other non-apparel inventory in pallets, case packs and boxes from vetted U.S. liquidators. Lots are sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps where a line can be matched. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every order carries Closo buyer protection. New categories appear here first as suppliers bring them — browse the live lots below.
On every lot here
What is inside, line by line Manifest or assortment notes and unit count.
Resale comps for the brands What the pieces sell for now on resale.
Freight quoted to your ZIP Parcel or pallet, priced before you pay.
Closo buyer protection Every order here is covered.
FAQ
General Merchandise lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot from this shelf.
What categories fall under general merchandise? Anything outside apparel, footwear and fashion accessories: consumer electronics, home and kitchen, toys and games, health, household and grocery, sporting goods.
Are electronics lots tested? Only when the supplier says so. The condition grade and manifest notes state whether units are new, tested-working or untested returns.
Do these lots unpack into the crosslister? Yes — purchased lots unpack into ready drafts; each line's own category decides the marketplace category at unpack.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free