Wholesale general merchandise pallets

2,859 live general merchandise lots from vetted U.S. liquidators — manifests, freight quoted to your ZIP and real resale comps on every one. Updated .

Apparel Pallets & Returns Office & Store Supplies Toys & Kids Beauty & Personal Care Health & Medical Accessories & Jewelry Home & Kitchen
Filters 1
Sort: Best match

Sorted by Best match

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Also matching “multiple”

Real Unclaimed Mail mystery box · unopened · as is 8 photos
Assortment Trending
Real Unclaimed Mail mystery box · unopened · as is 5 units · 10+ boxes available · Ships parcel
From $87 3 sizes

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
Vintage Coin Lot Yugoslavia & Czechoslovakia 8 Pieces 1960s-70s Glue Residue 7 photos
Assortment New
Vintage Coin Lot Yugoslavia & Czechoslovakia 8 Pieces 1960s-70s Glue Residue 8 units · Ships parcel
$11 $1.37 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Unmanifested
TikTok Mystery Box 9 boxes available · Ships parcel
$99

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested New
Whimsical Roses Wholesale Floral Two Piece Set — Light Pink / XL 3 units · NWT · Ships parcel
$102 $34.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Whimsical Roses Wholesale Floral Two Piece Set — Light Pink / L 3 units · NWT · Ships parcel
$102 $34.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Whimsical Roses Wholesale Floral Two Piece Set — Light Pink / M 3 units · NWT · Ships parcel
$102 $34.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Whimsical Roses Wholesale Floral Two Piece Set — Light Pink / S 3 units · NWT · Ships parcel
$102 $34.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested New
Pink & Orange Wholesale Duo Mockneck Matching Set — Pink & Orange / XXL 3 units · NWT · Ships parcel
$119 $39.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested New
Pink & Orange Wholesale Duo Mockneck Matching Set — Pink & Orange / XL 3 units · NWT · Ships parcel
$119 $39.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested New
Pink & Orange Wholesale Duo Mockneck Matching Set — Pink & Orange / L 3 units · NWT · Ships parcel
$119 $39.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested New
Pink & Orange Wholesale Duo Mockneck Matching Set — Pink & Orange / M 3 units · NWT · Ships parcel
$119 $39.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested New
Pink & Orange Wholesale Duo Mockneck Matching Set — Pink & Orange / S 3 units · NWT · Ships parcel
$119 $39.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Manifested New
White & Black Duo Wholesale Mockneck Sweatset — White & Black / XXL 3 units · NWT · Ships parcel
$119 $39.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Manifested New
White & Black Duo Wholesale Mockneck Sweatset — White & Black / XL 3 units · NWT · Ships parcel
$119 $39.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Manifested New
White & Black Duo Wholesale Mockneck Sweatset — White & Black / L 3 units · NWT · Ships parcel
$119 $39.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Manifested New
White & Black Duo Wholesale Mockneck Sweatset — White & Black / M 3 units · NWT · Ships parcel
$119 $39.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Manifested New
White & Black Duo Wholesale Mockneck Sweatset — White & Black / S 3 units · NWT · Ships parcel
$119 $39.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Sweet Oranges Wholesale Summer Two Piece Sets — Light Pink / S 3 units · NWT · Ships parcel
$102 $34.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Sweet Oranges Wholesale Summer Two Piece Sets — Light Pink / XL 3 units · NWT · Ships parcel
$102 $34.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Sweet Oranges Wholesale Summer Two Piece Sets — Light Pink / L 3 units · NWT · Ships parcel
$102 $34.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Sweet Oranges Wholesale Summer Two Piece Sets — Light Pink / M 3 units · NWT · Ships parcel
$102 $34.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Manifested
#428-HAS-2X Republic Blues Adult Sweatpants Joggers (2x only) – (23 Pieces) 23 units · Ships parcel
$76 $3.30 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$3.30a piece
Resells~$24median · any condition

7.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Manifested
Qurious Dinos – STEM Flash Card Game – Build, Find, Match – Item #6930 27 units · Ships parcel
$167 $6.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
Kraus Self-Draining Silicone Dish Drying Mat or Trivet – Dark Gray – Item #8071 12 units · Ships parcel
$104 $8.67 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
Travel Adapter Worldwide – Universal Plug Converter with USB-C & USB – Item #8514 25 units · Ships parcel
$116 $4.65 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
Magic Sculpting Sand In Bulk 108 units · NWT · Ships parcel
$248 $2.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
Light Up Pixel Crystal Katana In Bulk 115 units · NWT · Ships parcel
$1,264 $10.99 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Inflate Princess Wand In Bulk 108 units · NWT · Ships parcel
$343 $3.18 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Wholesale Electric 16 Wand Bubble Machine 100 units · NWT · Ships parcel
$4,043 $40.43 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Exploding Toilet Seats In Bulk 108 units · NWT · Ships parcel
$118 $1.09 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
Magic-wand Power Extension Cube — In-line green gold [4+3USB] Wireless 100 units · NWT · Ships parcel
$1,755 $17.55 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
Magic-wand Power Extension Cube — Direct insertion of silver [4 insertion positions] with a total length of -1.8 meters 100 units · NWT · Ships parcel
$1,755 $17.55 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
Magic-wand Power Extension Cube — In-line silver [4 Insert] Wireless 100 units · NWT · Ships parcel
$1,645 $16.45 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
6 photos
Manifested
Dynamic LED Gesture Mask 100 units · NWT · Ships parcel
$7,699 $76.99 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Kodak Duplex Printer Card Cat 8851875 And Cat 8002420 Mix Different Sizes (84 Pcs Lot) 84 units · Ships parcel or freight from NC
$462 $5.50 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
#532-MKTT ‘Famous Maker’ Sleeveless Crop Top/Tanks – (72 Pieces) 72 units · Ships parcel
$178 $2.48 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$2.48a piece
Resells~$17median · any condition

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
#6-GT-1796583 ‘Gold Toe’ Ultra Low Tab Liner (Shoe Size 6-9) – Per 6 Pair Pack (12 Packs) 72 units · Ships parcel
$66 $0.92 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
#6-GT-1747047 ‘Gold Toe’ Tab Liner (Shoe Size 6-9) – Per 6 Pair Pack (12 Packs) 72 units · Ships parcel
$66 $0.92 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
#273-658-NS-A Adult Short Sleeve Tee No Size Tag (S-4XL) – (72 Pieces) 72 units · Ships parcel
$79 $1.10 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$1.10a piece
Resells~$17median · any condition

15.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
#532-MC Balance Collection Mia Crop Tank – (72 Pieces) 72 units · Ships parcel
$99 $1.38 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$1.38a piece
Resells~$17median · any condition

12.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
#575-VE0090 Short Geometrical Sleeveless Dress – O/S – (24 Pieces) 24 units · Ships parcel
$20 $0.83 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay$0.83a piece
Resells~$25median · any condition

30.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Plaid and Polka Dot Hearts Bandana – 22×22 Inch 108 units · NWT · Ships parcel
$376 $3.48 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Unmanifested
3PL Returns Pallets — Pallet · #3pl-pallets Customer returns · Ships freight from NJ
$286

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
#9H-70010 Winter Knit Hat (Black Only) – (36 Pieces) 36 units · Ships parcel
$46 $1.27 / piece
Sells in ~52 days on resale
You pay$1.27a piece
Resells~$18median · any condition

14.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested
#825-G26 Gildan Polo Shirt (S-3X) – (36 Pieces) 36 units · Ships parcel
$59 $1.65 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay$1.65a piece
Resells~$20median · any condition

12.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested
#825-GSM Gildan Polo Shirt (Small & Medium) – (36 Pieces) 36 units · Ships parcel
$40 $1.10 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay$1.10a piece
Resells~$20median · any condition

18.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Manifested
#575-FA002 Short Black Skirt – O/S – (24 Pieces) 24 units · Ships parcel
$20 $0.83 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay$0.83a piece
Resells~$20median · any condition

24.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Assortment
GRP Mixed Merch Coffin Size Mystery Box Pallet – FREE SHIPPING 8 units · Ships parcel or freight from MI
$2,106 $263.29 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
48 of 106 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale general merchandise on Closo

Asking prices on this shelf run from $1 to $121,000 a lot. 70 vetted U.S. suppliers list on this shelf, and every lot names the one holding it. You can buy 2,349 of them by the case or the box, or go up to one of the 510 pallet and truckload loads.

Read moreShow less

Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale general merchandise lots — electronics, home and kitchen, toys, health and household goods and other non-apparel inventory in pallets, case packs and boxes from vetted U.S. liquidators. Lots are sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps where a line can be matched. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every order carries Closo buyer protection. New categories appear here first as suppliers bring them — browse the live lots below.

FAQ

General Merchandise lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

What categories fall under general merchandise?

Anything outside apparel, footwear and fashion accessories: consumer electronics, home and kitchen, toys and games, health, household and grocery, sporting goods.

Are electronics lots tested?

Only when the supplier says so. The condition grade and manifest notes state whether units are new, tested-working or untested returns.

Do these lots unpack into the crosslister?

Yes — purchased lots unpack into ready drafts; each line's own category decides the marketplace category at unpack.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.