Wholesale general merchandise pallets

2,859 live general merchandise lots from vetted U.S. liquidators — manifests, freight quoted to your ZIP and real resale comps on every one. Updated .

Apparel Pallets & Returns Office & Store Supplies Toys & Kids Beauty & Personal Care Health & Medical Accessories & Jewelry Home & Kitchen
Filters 2
Sort: Best match

Sorted by Best match

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

No exact match for “Fire-King” — showing lots matching “fire, king”

Red Balls on Fire Trench XL 1 pc 1 photo
Manifested
Red Balls on Fire Trench XL 1 pc 1 units · Ships parcel
$85 $84.50 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
Pallet of Metal Bed Frames, King/Queen / Palé de marcos de cama de metal, King/Queen 3 photos
Assortment
Pallet of Metal Bed Frames, King/Queen / Palé de marcos de cama de metal, King/Queen 39 units · Ships parcel or freight from TX
$343 $8.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
200 Year Easy Archive Photo Album – Holds 24 Prints 24 units · Ships parcel
$74 $3.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Hallmark Album Refill Pages – 4-Pocket With Memo Space – 25 pages per package 32 units · Ships parcel
$69 $2.17 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Manifested
Magnetic LOVE Photo Frame – Item #5210 144 units · Ships parcel or freight from IL
$89 $0.62 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Manifested
Handy-Rule Peel & Stick Rulers – 2 Pack – HANDY-CENTER – Item #6249 144 units · Ships parcel or freight from IL
$134 $0.93 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Manifested
Handy-Rule Peel & Stick Rulers – 2 Pack – COMBI-RULE – Item #6247 144 units · Ships parcel or freight from IL
$134 $0.93 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Manifested
Handy-Rule Peel & Stick Rulers – 2 Pack – COMBI-CENTER – Item #6248 144 units · Ships parcel or freight from IL
$134 $0.93 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Manifested
Handy-Rule Peel & Stick Rulers – 2 Pack – HANDY-RULE – Item #6250 144 units · Ships parcel or freight from IL
$134 $0.93 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Pumpkin Masters Decorate Your Pumpkin My First Pumpkin Decorating Kit for 2 – Item #7087 48 units · Ships parcel
$149 $3.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
John Porter (24-Pack) Self Adhesive 4″ x 6″ Archival Easy Mounts 36 units · Ships parcel
$112 $3.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Perfect Point 5H Graphite Drawing Pencil – Item #5010 1,152 units · Ships parcel or freight from IL
$86 $0.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Manifested
Blue Fine Point Permanent Marker – Item #6002 400 units · Ships parcel or freight from IL
$124 $0.31 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Amazon General Merchandise | Assorted General Merchandise | Returns | 335 Pieces | Pallet #PA-616 335 units · Ships parcel or freight from CA
$553 $1.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Unmanifested
Target "MONSTER" GM Pallet Customer returns · Ships parcel or freight from IN
$769

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Amazon General Merchandise | Assorted General Merchandise | Returns | 348 Pieces | Pallet #PA-613 348 units · Ships parcel or freight from CA
$574 $1.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Amazon General Merchandise | Assorted General Merchandise | Returns | 425 Pieces | Pallet #PA-615 425 units · Ships parcel or freight from CA
$701 $1.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
Totemica Assorted Wholesale Mixed Box - Wholesale 10 Units (TUTOTEMICA) 50 units · NWT · Ships parcel
$283 $5.67 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay$5.67a piece
Resells~$35median · new with tags

6.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Unmanifested
3x Rubbermaid FGWB96RBK Commercial Steel Wastebaskets — 1x Pallet of Eight Cases of Wastebaskets (24 total) Ships parcel or freight from IL
$3,321

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
3x Rubbermaid FGWB96RBK Commercial Steel Wastebaskets — 1x Case of Three Wastebaskets Ships parcel
$440

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale general merchandise on Closo

Asking prices on this shelf run from $1 to $121,000 a lot. The stock comes from 69 vetted U.S. suppliers.

Read moreShow less

The mix is 511 pallet-and-truckload deals against 2,348 case packs and boxes. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale general merchandise lots — electronics, home and kitchen, toys, health and household goods and other non-apparel inventory in pallets, case packs and boxes from vetted U.S. liquidators. Lots are sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps where a line can be matched. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every order carries Closo buyer protection. New categories appear here first as suppliers bring them — browse the live lots below.

FAQ

General Merchandise lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

What categories fall under general merchandise?

Anything outside apparel, footwear and fashion accessories: consumer electronics, home and kitchen, toys and games, health, household and grocery, sporting goods.

Are electronics lots tested?

Only when the supplier says so. The condition grade and manifest notes state whether units are new, tested-working or untested returns.

Do these lots unpack into the crosslister?

Yes — purchased lots unpack into ready drafts; each line's own category decides the marketplace category at unpack.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.