Wholesale general merchandise pallets

2,859 live general merchandise lots from vetted U.S. liquidators — manifests, freight quoted to your ZIP and real resale comps on every one. Updated .

Apparel Pallets & Returns Office & Store Supplies Toys & Kids Beauty & Personal Care Health & Medical Accessories & Jewelry Home & Kitchen
Filters 2
Sort: Recommended

Sorted by Recommended

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Wholesale 1 Oz Mouth Wash Bottles 2 photos
Manifested
Wholesale 1 Oz Mouth Wash Bottles 100 units · NWT · Ships parcel
$8,249 $82.49 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
Wholesale Markers Set - Assorted 3 photos
Assortment
Wholesale Markers Set - Assorted 100 units · Like new · Ships parcel
$4,399 $43.99 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Manifested
Wholesale Glue Stick 100 units · NWT · Ships parcel
$6,599 $65.99 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Wholesale Pens 10-Pack For School & Office 100 units · NWT · Ships parcel
$18,149 $181.49 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Natural Stacks Creatine+ Advanced Absorption Formula 120 Vegan Caps (78 Pcs Lot) 78 units · Ships parcel
$429 $5.50 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Clean Hand Soap Bulk 100 units · NWT · Ships parcel
$6,599 $65.99 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Buy 18 Pack Eraser Set - Bulk School Supplies Wholesale Case of 48 144 units · NWT · Ships parcel
$474 $3.29 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay$3.29a piece
Resells~$35median · new with tags

10.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Buy 18 Pack Eraser Set - Bulk School Supplies Wholesale Case of 96 18 Packs of Erasers 192 units · NWT · Ships parcel
$631 $3.29 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay$3.29a piece
Resells~$35median · new with tags

10.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
Flashing Rave Binkies Light Up LED Pacifier Toy In Bulk- Assorted 108 units · NWT · Ships parcel
$260 $2.41 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$2.41a piece
Resells~$20median · new with tags

8.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Light Up Squishy Puffer Balls In Bulk- Assorted 108 units · NWT · Ships parcel
$189 $1.75 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$1.75a piece
Resells~$45median · new with tags

25.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Squishy Fish Puffer Balls In Bulk 102 units · NWT · Ships parcel
$582 $5.71 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$5.71a piece
Resells~$45median · new with tags

7.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Manifested
Jumbo Light-Up Puffer Ball Asorted 102 units · NWT · Ships parcel
$728 $7.14 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$7.14a piece
Resells~$45median · new with tags

6.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Wholesale Light Up Giant Unicorn Puffer Balls Toy - Assorted 102 units · NWT · Ships parcel
$728 $7.14 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$7.14a piece
Resells~$45median · new with tags

6.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
22" Assorted Color Glow Necklaces | Assorted | 50 Pieces/Pack 100 units · NWT · Ships parcel
$65 $0.65 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$0.65a piece
Resells~$22median · new with tags

33.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Assortment
Adult Coloring and Large Print Puzzle Book In Bulk 120 units · NWT · Ships parcel
$59 $0.50 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$0.50a piece
Resells~$22median · new with tags

44.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Manifested
#428-HAS-2X Republic Blues Adult Sweatpants Joggers (2x only) – (23 Pieces) 23 units · Ships parcel
$76 $3.30 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$3.30a piece
Resells~$24median · any condition

7.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
DDC HomeDNA Collection Kit Ancestry Analysis Report · 270 units 270 units · Ships parcel
$891 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
Prime Electrolyte Drink Mix Ice Pop And Meta Moon 6 Sticks Per Box (70 Pcs Lot) 70 units · Ships parcel
$193 $2.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
3x3 Speed Cube Class Puzzles Toy Full Size (230 Pcs Lot) 230 units · Ships parcel
$380 $1.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Safety 1st Parent Grip Door Knob Covers, White, One Size (Pack of 3) (120 Pcs Lot) 120 units · Ships parcel
$330 $2.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
Greenies Dog Original Dental Treats Mix Different Sizes (100 Pcs Lot) 100 units · Ships parcel
$440 $4.40 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
[Meow] Sega Sega Spy Play House Anime Ania Fujie Bond Prize Figure Hand Office — Spot can be taken, official genuine, brand new / Ania bubble surface pressure is about 10cm high / Pay attention to collection and priority delivery 100 units · NWT · Ships parcel
$3,079 $30.79 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
Professional Electric Trimmer 9900RPM Magnetic Motor — GB0015M Bubble / US Plug 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
$4,395 $43.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
T-Lights With A Box 100 units · NWT · Ships parcel
$2,577 $25.77 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
Terro Ant Killer II 1 Oz. Ready To Use Gel Ant Killer (120 Pcs Lot) 120 units · Ships parcel
$264 $2.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Flashing Light Up Unicorn Cups Bulk 102 units · NWT · Ships parcel
$840 $8.24 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
Professional Electric Trimmer 9900RPM Magnetic Motor — GB0015M Bubble / UK Plug 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
$4,395 $43.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
Professional Electric Trimmer 9900RPM Magnetic Motor — GB0015M Bubble / EU Plug 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
$4,395 $43.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
YARDSTICK BUBBLE GUM 100 units · NWT · Ships parcel
$413 $4.13 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Sour Slime Candy 9 Pieces/Set (1 Set = 100 units · NWT · Ships parcel
$3,739 $37.39 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Manifested
2.5" Light-Up Metal Yoyo – LED Glowing, Durable, and High-Performance 108 units · NWT · Ships parcel
$308 $2.85 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
16" Light-Up Candy Cane Wand – Festive, Sparkling Holiday Toy for Magical Celebrations 100 units · NWT · Ships parcel
$494 $4.94 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Assortment
4" Twist Slime - Assorted · SKU JS-SKTWISL 108 units · NWT · Ships parcel
$296 $2.74 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment
1607BA Pvc Stars Glow Stickers Luminous In Dark Night Fluorescent Wall Art 3D Home Decals For Kids Room Ceiling Switch Decoration — Colors in Random 100 units · Ships parcel
$1,865 $18.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment
1607BA Pvc Stars Glow Stickers Luminous In Dark Night Fluorescent Wall Art 3D Home Decals For Kids Room Ceiling Switch Decoration — Green 100 units · Ships parcel
$1,865 $18.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
1607BA Pvc Stars Glow Stickers Luminous In Dark Night Fluorescent Wall Art 3D Home Decals For Kids Room Ceiling Switch Decoration — Pink 100 units · Ships parcel
$1,865 $18.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment
1607BA Pvc Stars Glow Stickers Luminous In Dark Night Fluorescent Wall Art 3D Home Decals For Kids Room Ceiling Switch Decoration — Yellow 100 units · Ships parcel
$1,865 $18.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment
1607BA Pvc Stars Glow Stickers Luminous In Dark Night Fluorescent Wall Art 3D Home Decals For Kids Room Ceiling Switch Decoration — Blue 100 units · Ships parcel
$1,865 $18.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Space Shuttle Themed Bubble Blowing Wand - Assorted 102 units · NWT · Ships parcel
$1,487 $14.58 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
18" Tinsel Shaker Wand – Sparkling, Fun Toy with Assorted Colors for Festive Play 108 units · NWT · Ships parcel
$94 $0.87 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Assortment
4.5" Squish Space Rocket - In Bulk 102 units · NWT · Ships parcel
$335 $3.29 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
4.75" Squish Space Shuttle - Assorted 102 units · NWT · Ships parcel
$335 $3.29 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
Tinsel Baton In Bulk- Assorted 108 units · NWT · Ships parcel
$108 $1.00 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Green Camouflage Bandannas 108 units · NWT · Ships parcel
$153 $1.42 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Dinosaur Bubble Wands Toy Bulk 108 units · NWT · Ships parcel
$296 $2.74 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Pixilated Musical Bubble Swords In Bulk - Assorted 102 units · NWT · Ships parcel
$941 $9.23 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Light Up Unicorn Wands With Music Toy Wholesale 108 units · NWT · Ships parcel
$771 $7.14 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Bulk Pet Harness Leash Sets - Assorted 108 units · NWT · Ships parcel
$652 $6.04 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
48 of 166 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale general merchandise on Closo

Asking prices on this shelf run from $1 to $121,000 a lot. The stock comes from 69 vetted U.S. suppliers.

Read moreShow less

The mix is 511 pallet-and-truckload deals against 2,348 case packs and boxes. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale general merchandise lots — electronics, home and kitchen, toys, health and household goods and other non-apparel inventory in pallets, case packs and boxes from vetted U.S. liquidators. Lots are sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps where a line can be matched. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every order carries Closo buyer protection. New categories appear here first as suppliers bring them — browse the live lots below.

FAQ

General Merchandise lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

What categories fall under general merchandise?

Anything outside apparel, footwear and fashion accessories: consumer electronics, home and kitchen, toys and games, health, household and grocery, sporting goods.

Are electronics lots tested?

Only when the supplier says so. The condition grade and manifest notes state whether units are new, tested-working or untested returns.

Do these lots unpack into the crosslister?

Yes — purchased lots unpack into ready drafts; each line's own category decides the marketplace category at unpack.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.