Women's Clothing lots under $500

Manifested and assortment lots of women's clothing from vetted U.S. liquidators — $3 to $495 a lot, freight quoted to your ZIP.

Cosmetics & Beauty General Merchandise Women's Clothing Mixed Apparel Shirts & Tops Men's Clothing
6,499
live lots
women's clothing on Closo right now
$15.60
median per unit
all-in, before shipping
34%
of MSRP, median
asking price vs declared retail
41
suppliers
shipping these lots
Sep 30, 2026
updated
when this set of lots last changed
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Revolve Brands - Women's 6 photos
Assortment In demand
Revolve Brands - Women's 40 units · Ships parcel
$253 $6.33 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
Birdsong wholesale Tankini Swimsuits 36pcs. 1 photo
Assortment In demand
Birdsong wholesale Tankini Swimsuits 36pcs. 36 units · NWT · Ships parcel
$267 $2,160 retail 88% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested In demand
BC2206 Linen Shorts Cover Ups — Fuchsia 36 units · NWT · Ships parcel
$56 $1.56 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay$1.56a piece
Resells~$20median · new with tags

12.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Womens Princess Polly (40 Pieces) 40 units · Ships parcel
$297 $7.43 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
6 photos
Manifested New
Blue Floral Smocked Ruffle Dress — 8 Years · SKU MC603282-8 1 units · NWT · Ships parcel
$19 $18.57 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Cottage Core + Minimalist Crop Blouses 49 pcs 49 units · Ships parcel
$26 $0.53 / piece
You pay$0.53a piece
Resells~$9.50median · used · estimate

17.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Plus Size Carhartt Ralph Tommy AND1 OP & More Shorts 35 pcs 35 units · Ships parcel
$39 $1.11 / piece
You pay$1.11a piece
Resells~$8median · used · estimate

7.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment New
Vintage Office Blouses 61 pcs 61 units · Ships parcel
$46 $0.75 / piece
Sells in ~40 days on resale
You pay$0.75a piece
Resells~$19median · used

25.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Vintage 80s 90s Dresses 46 pcs 46 units · Ships parcel
$135 $2.94 / piece
Sells in ~41 days on resale
You pay$2.94a piece
Resells~$24median · used

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
80s 90s Y2K Skirts + Tees & Tops 50 pcs 50 units · Ships parcel
$98 $1.95 / piece
Sells in ~41 days on resale
You pay$1.95a piece
Resells~$24median · used

12.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Womens Madewell Mix (40 Pieces) 40 units · Ships parcel
$310 $7.74 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Dirty White Party + Body Con Dresses 33 pcs 33 units · Ships parcel
$46 $1.38 / piece
Sells in ~41 days on resale
You pay$1.38a piece
Resells~$24median · used

17.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Manifested New
BC2206 Linen Shorts Cover Ups — Brown 36 units · NWT · Ships parcel
$56 $1.56 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay$1.56a piece
Resells~$20median · new with tags

12.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Crop Blouses 47 pcs 47 units · Ships parcel
$20 $0.41 / piece
You pay$0.41a piece
Resells~$9.50median · used · estimate

23.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested New
BC2201 Women Long Sleeve Beach Shirt Blouses Cover Up 36 units · NWT · Ships parcel
$66 $1.83 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$1.83a piece
Resells~$25median · new with tags

13.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Womens Lulu's Mix (40 Pieces) 40 units · Ships parcel
$297 $7.43 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Mickey Mouse - Argyle Juniors T-Shirt — SM / Blue 1 units · NWT · Ships parcel
$11 $11.15 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
Recycle Plus Size Skate + Dickies + Denim Shorts 31 pcs 31 units · Ships parcel
$39 $1.26 / piece
You pay$1.26a piece
Resells~$10median · used · estimate

7.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Dirty White Skater Dresses 41 pcs 41 units · Ships parcel
$38 $0.92 / piece
Sells in ~41 days on resale
You pay$0.92a piece
Resells~$24median · used

26.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Assortment Trending
Quince Women's Swim Bulk Returns 50 units · Customer returns · Ships parcel
$186 $3.72 / piece
Sells in ~7 days on resale
You pay$3.72a piece
Resells~$24weighted median · any condition

6.5× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Vintage Office Blouses 54 pcs 54 units · Ships parcel
$26 $0.48 / piece
You pay$0.48a piece
Resells~$9.50median · used · estimate

19.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment New
Plus Size Shorts + Vests 34 pcs 34 units · Ships parcel
$33 $0.96 / piece
Sells in ~34 days on resale
You pay$0.96a piece
Resells~$16weighted median · used

16.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Lace + Bling Bling + Hippie + Transparent Blouses 83 pcs 83 units · Ships parcel
$38 $0.45 / piece
You pay$0.45a piece
Resells~$9.50median · used · estimate

21.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment New
Vintage Camuto Shoes + Blouses 15 pcs 15 units · Ships parcel
$33 $2.17 / piece
Sells in ~38 days on resale
You pay$2.17a piece
Resells~$29median · used

13.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment New
Plus Size Ladies Jackets 14 pcs 14 units · Ships parcel
$33 $2.32 / piece
Sells in ~38 days on resale
You pay$2.32a piece
Resells~$27median · used

11.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Beach Dresses 55 pcs 55 units · Ships parcel
$51 $0.92 / piece
Sells in ~41 days on resale
You pay$0.92a piece
Resells~$24median · used

26.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle 80s 90s Dresses 41 pcs 41 units · Ships parcel
$51 $1.24 / piece
You pay$1.24a piece
Resells~$12median · used · estimate

9.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment New
Boutique Starter Pack Assorted New Wholesale 15 units · NWT · Ships parcel
$186 $12.39 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle 80s 90s Blouses 62 pcs 62 units · Ships parcel
$38 $0.61 / piece
You pay$0.61a piece
Resells~$9.50median · used · estimate

15.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Hippie Skirts & Dresses 47 pcs 47 units · Ships parcel
$46 $0.97 / piece
You pay$0.97a piece
Resells~$12median · used · estimate

12.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Y2K & More Fall Skirts 34 pcs 34 units · Ships parcel
$61 $1.80 / piece
You pay$1.80a piece
Resells~$10median · used · estimate

5.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle 70s 80s Dresses 33 pcs 33 units · Ships parcel
$72 $2.17 / piece
You pay$2.17a piece
Resells~$12median · used · estimate

5.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
7 photos
Assortment Trending
Tiktok Viral Athleisure New Women's Clothing Wholesale 40 units · NWT · Ships parcel
$297 $7.43 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Assortment New
MDWLL + JCRW Swim Women's New & Returns Wholesale 20 units · Customer returns · Ships parcel
$248 $12.39 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$12.39a piece
Resells~$20weighted median · any condition

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Plus Size Blouses 71 pcs 71 units · Ships parcel
$59 $0.82 / piece
Sells in ~40 days on resale
You pay$0.82a piece
Resells~$19median · used

23.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested New
Amazon Influencer Favorites Swimwear Women’s New Wholesale · SKU AMAZON-100 100 units · NWT · Ships parcel
$124 $1.24 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$1.24a piece
Resells~$22median · new with tags

17.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment New
Target Women’s Clothing New Wholesale 50 units · NWT · Ships parcel
$217 $4.34 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
Fall Blouses + Cut Offs 39 pcs 39 units · Ships parcel
$51 $1.30 / piece
Sells in ~41 days on resale
You pay$1.30a piece
Resells~$19median · used

14.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment New
Plus Size Beach + Weekend + Cargo Pants 42 pcs 42 units · Ships parcel
$39 $0.93 / piece
Sells in ~36 days on resale
You pay$0.93a piece
Resells~$20median · used

21.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Plus Size Blouses 39 pcs 39 units · Ships parcel
$33 $0.83 / piece
Sells in ~40 days on resale
You pay$0.83a piece
Resells~$19median · used

22.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Plus Size Blouses 70 pcs 70 units · Ships parcel
$59 $0.84 / piece
Sells in ~40 days on resale
You pay$0.84a piece
Resells~$19median · used

22.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle & Good Flannel Bin Odds & Ends 34 pcs 34 units · Ships parcel
$33 $0.96 / piece
You pay$0.96a piece
Resells~$9.50median · used · estimate

9.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested
6647 - Mesh Tie Sarong — Black / O/S 1 units · NWT · Ships parcel
$7 $6.81 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
6647 - Mesh Tie Sarong — Hot Pink / O/S 1 units · NWT · Ships parcel
$7 $6.81 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
6647 - Mesh Tie Sarong — Aqua / O/S 1 units · NWT · Ships parcel
$7 $6.81 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment New
Dahlia | Mock Wrap Jogger Scrubs Set — Raisin / XS 12 units · NWT · Ships parcel
$46 $3.85 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay$3.85a piece
Resells~$27median · new with tags

7.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
Vintage & Modern Sheer Blouses Mix Of 15 15 units · Ships parcel
$165 $11.00 / piece
Sells in ~41 days on resale
You pay$11a piece
Resells~$19median · used

1.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle 80s 90s Y2K Dresses 29 pcs 29 units · Ships parcel
$36 $1.26 / piece
You pay$1.26a piece
Resells~$12median · used · estimate

9.5× resale / cost100+ sold recently

View lot

Women's Clothing suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Raghouse
289 lots live
Shop all lots →
Boutique by the Box
6 lots live
Shop all lots →
Stylish Swimwear Inc.
455 lots live
Shop all lots →
How it works

Buying a women's clothing lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Women's Clothing lots under $500 — questions buyers ask

Women's clothing under five hundred dollars comes to 156 live lots. Almost all of them, 154, are assortments described by the seller, while two do arrive with a manifest listing what is inside. Prices run from $18 to $545, and the per-garment cost sits between $2 and $31, which is where the real comparison happens once you know how many pieces a load holds. LA Vintage Wholesale, Thrift Vintage Fashion and North Pines Inc. are the three sellers behind the page. For a bin store, a shelf at this level is about turnover rather than single high-value pieces, so read the description for condition and mix before price. Delivery is quoted to the ZIP you supply, shown with the lot and again at checkout, so it never lands as a surprise. On the payment side, funds are escrowed instead of released at once, inspection runs five business days from delivery, and each line is disputed separately.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a women's clothing lot cost?
Live women's clothing lots on Closo run from $3 to $495 all-in; per unit that is $0.41 to $18.57 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list women's clothing lots?
Raghouse, Boutique by the Box, Stylish Swimwear Inc. carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
Both. A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Assortment In demand
Womens Princess Polly (40 Pieces) 40 units · Ships parcel
$297 $7.43 / piece
View lot