Cosmetics & Beauty lots from Hackensack, NJ

Manifested and assortment lots of cosmetics & beauty shipping from Hackensack, NJ — $28 to $1,656 a lot, freight quoted to your ZIP.

Women's Clothing Men's Clothing General Merchandise Footwear Cosmetics & Beauty Handbags & Wallets
437
live lots
cosmetics & beauty on Closo right now
$28–$1,656
a lot, all-in
before shipping
$1.15–$23.00
per unit
on the lots shown
Filters 1
WHOLESALE R.E.M. BEAUTY ASSORTED COSMETICS PACKAGE #1 - 50 PIECE LOT 1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE R.E.M. BEAUTY ASSORTED COSMETICS PACKAGE #1 - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$288 $5.75 / piece
Sells in ~26 days on resale
View lot
WHOLESALE NARS LIPSTICK 0.12 OZ - SHANGHAI EXPRESS - 50 PIECE LOT 1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE NARS LIPSTICK 0.12 OZ - SHANGHAI EXPRESS - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$690 $13.80 / piece
Sells in ~199 days on resale
View lot
1 photo
Assortment New
WHOLESALE NARS TINTED SMUDGE PROOF EYESHADOW BASE 0.28 OZ - LIGHT - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$863 $17.25 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE TOO FACED LIP INJECTION MAXIMUM PLUMP DUO LIMITED EDITION PLUMPING LIP GLOSS SET - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$1,104 $23.00 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE BEEKMAN 1802 GLACIAL MINT & EUCALYPTUS GOAT MILK FACIAL CLEANSING WIPES - 30 COUNT - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$221 $4.60 / piece 38 % of retail
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE GARNIER FRUCTIS HAIR FILLER + HYALURONIC MOISTURE REPAIR CONDITIONER 10.1 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $3.45 / piece 42 % of retail
View lot
2 photos
Assortment
WHOLESALE SHISEIDO CLEAR SUNSCREEN STICK SPF 60+ WATER RESISTANT 0.7 OZ - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$1,035 $20.70 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE CLINIQUE EVEN BETTER MAKEUP MAKEUP SPF 15, 1 OZ - ASSORTED - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$690 $13.80 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LOREAL TELESCOPIC LIFT LENGTH LIFT & COLUME MASCARA 0.33 OZ - STELLAR BLUE 994 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$207 $2.88 / piece
Sells in ~111 days on resale
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LA ROCHE-POSAY EFFACLAR BPO MULTI-TARGET ACNE TREATMENT 0.7 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$442 $9.20 / piece
View lot
1 photo
Assortment Trending
WHOLESALE BATH & BODY WORKS POPPY FINE FRAGRANCE MIST 8 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$331 $6.90 / piece
View lot
1 photo
Assortment Trending
WHOLESALE BEAUTYBLENDER BOUNCE LIQUID WHIP LONG WEAR FOUNDATION 1 OZ - ASSORTED COLORS - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$288 $5.75 / piece
Sells in ~266 days on resale
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE MAYBELLINE SUNKISSER MULTI-USE LIQUID BLUSH PACKAGE #1 - ASSORTED COLORS - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$144 $2.88 / piece
Sells in ~99 days on resale
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LOREAL INFALLIBLE BLEND ARTIST FOUNDATION BLENDER - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $2.30 / piece
Sells in ~111 days on resale
View lot
1 photo
Assortment Trending
WHOLESALE BATH & BODY WORKS DARK VELVET OUD FINE FRAGRANCE MIST 8 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$331 $6.90 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LOREAL INFALLIBLE 24 HOUR WATERPROOF EYE SHADOW 0.12 OZ - GOLDEN EMERALD 335 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $2.30 / piece
Sells in ~111 days on resale
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE FLORENCE BY MILLS SPOT A SPOT EXFOLIATING BLEMISH SOLUTION 5 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$442 $9.20 / piece
View lot
1 photo
Assortment Trending
WHOLESALE BATH & BODY WORKS MAD ABOUT YOU FINE FRAGRANCE MIST 8 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$331 $6.90 / piece
View lot
1 photo
Assortment Trending
WHOLESALE BATH & BODY WORKS GINGHAM LOVE FINE FRAGRANCE MIST 8 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$331 $6.90 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE LOREAL REVITALIFT MAKEUP REMOVING TOWELETTES 30 COUNT - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$331 $6.90 / piece
Sells in ~111 days on resale
View lot
1 photo
Assortment New
WHOLESALE BATH & BODY WORKS GINGHAM FINE FRAGRANCE MIST 8 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$331 $6.90 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE REVLON COLORSTAY ENDLESS GLOW LIQUID HIGHLIGHTER 0.28 OZ - ROSE QUARTZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$55 $1.15 / piece
Sells in ~88 days on resale
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE FOREO HYDRATION NATION CERAMIDE GEL MOISTURIZER 2 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$552 $11.50 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE FEKKAI FULL BLOWN VOLUME CONDITIONER 33.8 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Cosmetix Club 4.5 (64)
$1,104 $23.00 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE CREME OF NATURE PURE HONEY SHRINKAGE DEFENSE CURLING JELLY 12 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$442 $9.20 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE FEKKAI TECHNICIAN COLOR CONDITIONER 33.8 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Cosmetix Club 4.5 (64)
$1,104 $23.00 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE FEKKAI BRILLIANT GLOSS SHAMPOO 33.8 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Cosmetix Club 4.5 (64)
$1,104 $23.00 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE RARE BEAUTY SOFT PINCH TINTED LIP OIL 0.10 OZ - DELIGHT - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$442 $9.20 / piece
Sells in ~29 days on resale
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE FEKKAI TECHNICIAN COLOR SHAMPOO 33.8 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Cosmetix Club 4.5 (64)
$1,104 $23.00 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE CAROL'S DAUGHTER GODDESS FORTIFYING CONDITIONER 2.5 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$138 $2.88 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE FOREO IRIS FIRMING PM EYE SERUM 0.5 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$552 $11.50 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE FEKKAI SHEA BUTTER SHAMPOO 33.8 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Cosmetix Club 4.5 (64)
$1,104 $23.00 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE FEKKAI SHEA BUTTER CONDITIONER 33.8 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Cosmetix Club 4.5 (64)
$1,104 $23.00 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE R.E.M. BEAUTY INTERSTELLAR HIGHLIGHTER TOPPER PACKAGE #1 - ASSORTED COLORS - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$288 $1,400 retail 79% off
Sells in ~56 days on resale
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE CLINIQUE BEYOND PERFECTING FOUNDATION + CONCEALER 1 OZ - CN 40 CREAM CHAMOIS - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$828 $17.25 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE FOREO IRIS HYDRATING HYDROGEL EYE MASK - 60 PATCHES - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$552 $11.50 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE CLINIQUE EVEN BETTER ALL-OVER CONCEALER + ERASER 0.2 OZ - ASSORTED - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$690 $13.80 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE RARE BEAUTY FIND COMFORT STOP & SOOTHE AROMATHERAPY PEN 0.16 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$276 $5.75 / piece
Sells in ~56 days on resale
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE MAYBELLINE COLOR TATTOO MATTE 24H EYE STIX 0.049 OZ - I AM POWERFUL 35 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $2.30 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE BAREMINERALS DEWY LIP GLOSS-BALM 0.1 OZ - AFFECTION - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$331 $6.90 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE ASSORTED LAURA MERCIER COSMETICS LOT BOXED - ASSORTED - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$575 $11.50 / piece
Sells in ~61 days on resale
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE PHILIP B NORDIC WOOD HAIR + BODY SHAMPOO 2 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $3.45 / piece
View lot
2 photos
Assortment In demand
WHOLESALE ASSORTED CLINIQUE COSMETICS LOT BOXED - ASSORTED - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$690 $13.80 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE PHILIP B SANTA FE HAIR + BODY SHAMPOO 11.8 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$828 $17.25 / piece 28 % of retail
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE PHILIP B STRAIGHTENING BAUME 6 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$552 $11.50 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE DRUNK ELEPHANT SILKAMINO MEGA-MOISTURIZING MASKER 7 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$662 $13.80 / piece
View lot
2 photos
Assortment
WHOLESALE CLINIQUE POP LONGWEAR LIPSTICK 0.13 OZ - PLUM POP 14 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$552 $11.50 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE ESSENCE WHAT THE FAKE! PLUMPING LIPGLOSS 0.13 OZ - BARE BUT BETTER 103 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$83 $1.73 / piece
Sells in ~72 days on resale
View lot

Cosmetics & Beauty suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Cosmetix Club
437 lots live ★ 4.5 (64)
Shop all lots →
How it works

Buying a cosmetics & beauty lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Cosmetics & Beauty lots from Hackensack, NJ — questions buyers ask

437 cosmetics & beauty lots ship from Hackensack, NJ. Prices run from $28 to $1,656 a lot, all-in before shipping. Per unit that is $1.15 to $23.00 on the lots shown. Every order is paid into Closo escrow and released after the buyer accepts delivery.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a cosmetics & beauty lot cost?
Live cosmetics & beauty lots on Closo run from $28 to $1,656 all-in; per unit that is $1.15 to $23.00 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list cosmetics & beauty lots?
Cosmetix Club carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE TOO FACED LIP INJECTION MAXIMUM PLUMP DUO LIMITED EDITION PLUMPING LIP GLOSS SET - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$1,104 $23.00 / piece
View lot