Sorted by Best match
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
Suppliers matching “Bath”
Also matching “body”, “bath & body”
1 1 photo
Assortment
Trending
WHOLESALE BATH & BODY WORKS POPPY FINE FRAGRANCE MIST 8 OZ - 48 PIECE LOT
48 units · NWT · Ships parcel
Near you
$331
$6.90 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
1 1 photo
Assortment
Trending
WHOLESALE BATH & BODY WORKS DARK VELVET OUD FINE FRAGRANCE MIST 8 OZ - 48 PIECE LOT
48 units · NWT · Ships parcel
Near you
$331
$6.90 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
WHOLESALE BATH & BODY WORKS GINGHAM FINE FRAGRANCE MIST 8 OZ - 48 PIECE LOT
48 units · NWT · Ships parcel
Near you
$331
$6.90 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Trending
WHOLESALE BATH & BODY WORKS MAD ABOUT YOU FINE FRAGRANCE MIST 8 OZ - 48 PIECE LOT
48 units · NWT · Ships parcel
Near you
$331
$6.90 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Trending
WHOLESALE BATH & BODY WORKS GINGHAM LOVE FINE FRAGRANCE MIST 8 OZ - 48 PIECE LOT
48 units · NWT · Ships parcel
Near you
$331
$6.90 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Seaweed Bath Detox Conditioner Revitalization Rosemary Mint (12 fl oz/354 mL)
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$63
$5.27 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Alo Mindful Magnesium Bath Soak (1 oz) (Travel)
10 units · NWT · Ships parcel
Near you
$65
$6.51 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay $6.51 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
Happy Hippo Mini Bath Bombs Bunny Poop Colorful Fizzing Bath Bombs Set (110 Pcs Lot)
110 units · Ships parcel
Near you
$242
$2.20 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Yardley London Bath Bar Oatmeal & Almond 4 oz, 2 Count (120 Pcs Lot)
120 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$396
$3.30 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Bluey Color-Twist Bath Bomb Tub Time Fruity Mix (55 Pcs Lot)
55 units · Ships parcel
Near you
$121
$2.20 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
WHOLESALE YARDLEY SHEA BUTTERMILK NOURISHING BATH BAR SOAP 4 OZ - 96 PIECE LOT
96 units · NWT · Ships parcel
Near you
$110
$1.15 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
WHOLESALE BATH & BODY WORKS BIRCH & ARGAN PERFUME OIL 0.23 OZ - 48 PIECE LOT
48 units · NWT · Ships parcel
Near you
$331
$6.90 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
WHOLESALE BATH & BODY WORKS CHESTNUT & ARGAN PERFUME OIL 0.23 OZ - 48 PIECE LOT
48 units · NWT · Ships parcel
Near you
$331
$6.90 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
WHOLESALE BATH & BODY WORKS AMBER & ARGAN PERFUME OIL 0.23 OZ - 48 PIECE LOT
48 units · NWT · Ships parcel
Near you
$331
$6.90 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Bath Bombs, Soaps, And More lot · 180 units
180 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$396
$2.20 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
American Soft Linen, Makeup Remover Face Cloth, 100% Cotton Makeup Towels, 4 Packed Face Towels, 12x12 inches, Black - 100 Set Case Pack
100 units · Ships parcel
Near you
$1,215
$12.15 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Simply Bella Shimmering Body Oil - Wholesale Display 12 Units (S109)
60 units · NWT · Ships parcel
Near you
$283
$4.72 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Beekman 1802 Goat Milk Whipped Body Cram - Ginger Cream Cookie (2 oz)
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$72
$10.22 / piece
You pay $10.22 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Assortment
New
Cetaphil - Gentle Skin Cleansing Cloths Face and Body Wipes - 25 Ct - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
$79
$6.58 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Nivea - Cocoa Butter Body Lotion - 16.9 oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
$113
$9.43 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Nair - Body Cream, Hair Remover, Nourishing Oat Milk & Vanilla 7.9 Oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
$57
$4.73 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Palmer’s Raw Shea Body Balm Jar - 7.25 oz - 6 Pack
6 units · Ships parcel
Near you
$48
$8.01 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Palmer's Cocoa Butter Formula Tahitian Vanilla Body Lotion, 13.5 fl. oz., 2 Pack.
2 units · Ships parcel
Near you
$17
$8.66 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
NIVEA Nourishing Hydration Skin Firming Body Lotion with Q10 and Vitamin C - 16.9 oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
$135
$11.29 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Vaseline Fast Absorbing Body Lotion - 20.3 Oz - 2 Pack - OPEN BOX
2 units · Like new · Ships parcel
Near you
$18
$9.18 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Vaseline Intensive Care Cocoa Butter Body Oil – 6.8 oz – 2 Pack - OPEN BOX
2 units · Like new · Ships parcel
Near you
$16
$8.23 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
CeraVe Daily Moisturizing Face and Body Lotion - 8 oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
$153
$12.79 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
AXE Apollo Premium Aluminum-Free Deodorant Body Spray - 2.9 oz - 12 Pack - Travel Size
12 units · Ships parcel
Near you
$67
$5.57 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
AXE – Black Premium Aluminum-Free Deodorant Body Spray, 2.9 oz – 12 Pack (Travel Size)
12 units · Ships parcel
Near you
$67
$5.58 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Vaseline Intensive Care Cocoa Butter Body Oil – 6.8 oz – 6 Pack
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
$49
$8.23 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
NIVEA Shea Nourish Body Lotion – 2.5 Fl Oz – 24 Pack
24 units · Ships parcel
Near you
$39
$1.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Suave Body Builder Maximum Hold Volumizing Mousse 9 oz - 12 Pack
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$54
$4.52 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Cetaphil Moisturizing Face and Body Lotion for Dry Skin Unscented - 8 oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
$106
$8.81 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
NIVEA Essentially Enriched Body Lotion - 33.8 oz - 3 Pack
3 units · Ships parcel
Near you
$46
$15.34 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Hempz - Sweet Pineapple & Honey Melon Herbal Body Moisturizer - 17 Oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
$199
$16.62 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Nair - Men Body Cream Hair Remover, Body Hair Removal Cream - 12 Oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
$91
$7.57 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Nivea - Essentially Enriched Body Lotion for Dry SkinFresh - 2.5 Oz - 15 Pack
15 units · Ships parcel
Near you
$41
$2.75 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Nivea - Shea Nourish Dry Skin Body Lotion With Shea Butter - 2.5 Oz - 15 Pack
15 units · Ships parcel
Near you
$41
$2.71 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Axe - Hair 3 in 1 Total Fresh Shampoo + Conditioner + Body Wash - 16 Oz - 4 Pack
4 units · Ships parcel
Near you
$24
$5.91 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Hempz - Koa & Sweet Almond Smoothing Herbal Body Moisturizer - 17 Oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
$177
$14.77 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Hempz - Triple Moisture Herbal Whipped Body Crème Grapefruit & Peach - 17 Oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
$205
$17.09 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Vaseline Intensive Care Body Lotion Soothing Hydration, 2pk/20.3oz + Bonus Bottle 10oz
2 units · Ships parcel
Near you
$30
$15.18 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Hempz - Original Herbal Moisturizing Body Lotion - 17 Oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
$195
$16.24 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Vaseline - Intensive Care, Nourishing Moisture, Body Lotion - 3.4 Oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
$39
$3.24 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Cetaphil - Body Moisturizer Hydrating Moisturizing Types Sensitive Skin 2 oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
$35
$2.89 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Cetaphil - Baby Daily Lotion, Face & Body -13.5 Oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
$106
$8.84 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Eucerin Roughness Relief Body Lotion - 16.9 oz - 12 Pack
12 units · Ships parcel
Near you
$192
$16.03 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Aveeno - Daily Moisturizing Body Lotion - 18 Oz - 2 Pack + 8 Oz Tube
2 units · Ships parcel
Near you
$29
$14.40 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About this category
About wholesale cosmetics & beauty on Closo
The cheapest cosmetics and beauty lot here is $4 and the largest deal is $34,265. It is held by 40 vetted U.S. suppliers, each with a profile you can read. 49 come on a pallet or a trailer, while 3,601 fit in a box a courier carries.
Read more Show less
Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale cosmetics and beauty lots — makeup, skincare, fragrance, hair care and personal-care sets in boxes, case packs and pallets from vetted U.S. liquidators. Lots come from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps for the brands inside. Most beauty lots ship parcel, pallets are quoted freight to your ZIP on the lot page, and every order carries Closo buyer protection. Beauty is a fast-moving resale category with strong brand demand — see the live lots below.
On every lot here
What is inside, line by line Manifest or assortment notes and unit count.
Resale comps for the brands What the pieces sell for now on resale.
Freight quoted to your ZIP Parcel or pallet, priced before you pay.
Closo buyer protection Every order here is covered.
FAQ
Cosmetics & Beauty lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot from this shelf.
Are beauty products sealed and unexpired? Overstock and shelf-pull lots are new and sealed; suppliers note expiry where relevant. Customer-returns lots may include opened items and say so in the condition grade.
Can cosmetics lots be shipped by parcel? Most box and case lots ship parcel; some fragrances carry carrier restrictions, which the supplier states on the lot page.
Which beauty brands appear? Drugstore, prestige and salon labels all appear; manifested lots name each brand line by line with resale comps.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free