Wholesale general merchandise pallets

2,858 live general merchandise lots held by vetted U.S. suppliers — you see the manifest, the freight cost and the resale comps before you pay. Updated .

Apparel Pallets & Returns Office & Store Supplies Toys & Kids Beauty & Personal Care Health & Medical Accessories & Jewelry Home & Kitchen
Filters 2
Sort: Recommended

Sorted by Recommended

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Dual Color Cotton Tote – 15″W x 15″H x 3″D – Canvas – Natural/Green – Item #6731 VBAG001NT-FG 1 photo
Manifested
Dual Color Cotton Tote – 15″W x 15″H x 3″D – Canvas – Natural/Green – Item #6731 VBAG001NT-FG 50 units · Ships parcel
$186 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
Thick Heathered Sport Pack – 14″W x 16.50″H – Thick Drawcord – Item #6601 VBAG016GY 1 photo
Manifested
Thick Heathered Sport Pack – 14″W x 16.50″H – Thick Drawcord – Item #6601 VBAG016GY 80 units · Ships parcel
$124 $1.55 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Atchison Indispensable Everyday Tote – Royal – Item #16660royal 50 units · Ships parcel
$217 $4.34 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Campus Peach Skin Cotton Tote – Front Brass Zipper Pocket – Stormy Teal – Item #6703 C233TL 25 units · Ships parcel
$108 $4.34 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
10 pcs – Laundry Hooks Clip Plastic Clothes Hangers – Item #9374 36 units · Ships parcel
$112 $3.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Poly Pro Reflective Accent Tote – 16″W x 15″H x 3″D – Lime – Item #6705 VBAG019LI-BK 100 units · Ships parcel
$186 $1.86 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Reverse Color Zippered Tote – 16″ x 15″ x 3″ – Colored Stitching – Lime/Black – Item #6732 VBAG054LI-BK 100 units · Ships parcel
$186 $1.86 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Two-Tone Colorblock Computer Tote – Red – Item #128333red 50 units · Ships parcel
$248 $4.96 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Campus Peach Skin Cotton Tote – Front Brass Zipper Pocket – Pink – Item #6701 C233PK 25 units · Ships parcel
$108 $4.34 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Poly Pro Reflective Accent Tote – 16″W x 15″H x 3″D – Grey – Item #6706 VBAG019GY-BK 100 units · Ships parcel
$186 $1.86 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Top Cat Style Rubberized Metal Pens – Black Hybrid Ink 200 units · Ships parcel
$87 $0.43 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Buy 18 Pack Eraser Set - Bulk School Supplies Wholesale Case of 48 144 units · NWT · Ships parcel
$474 $3.29 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay$3.29a piece
Resells~$35median · new with tags

10.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Buy 18 Pack Eraser Set - Bulk School Supplies Wholesale Case of 96 18 Packs of Erasers 192 units · NWT · Ships parcel
$631 $3.29 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay$3.29a piece
Resells~$35median · new with tags

10.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Manifested
Soft Touch Thermal Cover Notebook – 80 Lined Pages – Red – Item #6559 MP9201-RD 50 units · Ships parcel
$93 $1.86 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Wholesale Pens 10-Pack For School & Office 100 units · NWT · Ships parcel
$18,149 $181.49 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Manifested
Soft Touch Thermal Cover Notebook – 80 Lined Pages – Black – Item #6305 MP9413BK 50 units · Ships parcel
$93 $1.86 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
Travel Adapter Worldwide – Universal Plug Converter with USB-C & USB – Item #8514 25 units · Ships parcel
$116 $4.65 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Assortment New
Coin Lot 10 Pieces Mixed Currency Lirot Agorot Sheqalim Prutah Vintage 10 units · Ships parcel
$11 $1.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
7 photos
Assortment New
Vintage Coin Lot Yugoslavia & Czechoslovakia 8 Pieces 1960s-70s Glue Residue 8 units · Ships parcel
$11 $1.37 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Manifested
Regal Hill Top Grain Leather Journal – Narrow Rule – Gray Patchwork Stitching & Brown – 5″x 7″ – Item #8281 103400006 32 units · Ships parcel
$159 $4.96 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Manifested
Regal Hill Top Grain Leather Journal – Narrow Rule – Beige Patchwork Stitching & Brown – 5″x 7″ – Item #8280 103400005 32 units · Ships parcel
$159 $4.96 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Assortment New
Vintage USSR CCCP Soviet Union Coin Lot 9 Pieces 1-10 Kopeks 1967-1974 9 units · Ships parcel
$11 $1.22 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
Adult Coloring and Large Print Puzzle Book In Bulk 120 units · NWT · Ships parcel
$59 $0.50 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$0.50a piece
Resells~$22median · new with tags

44.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Manifested
Regal Hill Top Grain Leather Journal – Narrow Rule – 3 Color Patchwork Stitching – 6″x 8″ – Item #8275 103400004 24 units · Ships parcel
$178 $7.43 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Manifested
Regal Hill Top Grain Leather Journal – Narrow Rule – Pink Yellow Abstract – 6″x 8″ – Item #8277 1034000111 24 units · Ships parcel
$178 $7.43 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Assortment
Grippulls – Pencil & Pen Grips – 5 Pieces – Assorted Colors – Item #9571 144 units · Ships parcel
$116 $0.81 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
Misprint Ink Pens Bulk Assorted Click Retractable Ballpoint Pens-ITEM#4999 1,000 units · Ships parcel
$124 $0.12 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Assortment
12 Inch Clear Ruler – Plastic Rulers for School, Home, or Office – Assorted Colors – Item #8360 300 units · Ships parcel
$93 $0.31 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Koozie Summit 28L Convertible Slingpack – Red Accent – Item #16006red 20 units · Ships parcel
$198 $9.91 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Surf Notebook with Dart Pen – 7.125″ x 6″ – Red – Item #92463red 80 units · Ships parcel
$124 $1.55 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Misprint Metal Assorted Retractable Pens – Item #6395 500 units · Ships parcel
$112 $0.22 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Twilight Super Glide Pen – Matt Black Body – Blue Ink – Assorted Colors – Item #5791-47464 300 units · Ships parcel
$93 $0.31 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Zig Zag Notebook – 80 Sheet Lined – with Pen – Blue – Item #6291 PM9211BLLD 50 units · Ships parcel
$155 $3.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Zig Zag Notebook – 80 Sheet Lined – with Pen – Lime Green – Item #6511 PM9211GNLM 50 units · Ships parcel
$155 $3.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Chameleon Iridescent Color-Changing Notebook – 80 Lined Pages – Lime Green – Item #6547 MP9202-GNLM 100 units · Ships parcel
$155 $1.55 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Chameleon Iridescent Color-Changing Notebook – 80 Lined Pages – Silver Blue – Item #6548 MP9202-SLBL 100 units · Ships parcel
$155 $1.55 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Sportpack with Corner Mesh Pocket – 12.5″ x 16″ – Lime – Item #6605 A128960LI-BK 200 units · Ships parcel
$248 $1.24 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Sportpack with Corner Mesh Pocket – 12.5″ x 16″ – Gray – Item #6606 A128960GY-BK 200 units · Ships parcel
$248 $1.24 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Spiral Notebook with Sticky Flags – 60 Lined Sheets – Note Flags – Elastic Closure – Item #6617 VBUS017GY 50 units · Ships parcel
$124 $2.48 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested
Musgrave Hermitage 520 – Blue Core – Item #6206 288 units · Ships parcel
$89 $0.31 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Felix Metallic Aluminum Ballpoint Pen – Rubberized Grip – Red – Item #7279 G31580RED 200 units · Ships parcel
$87 $0.43 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Wizard Anodized Aluminum Push-Action Pen Aluminum – Red – Item #7281 G40160RED 200 units · Ships parcel
$87 $0.43 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Sonata Eco Sustainable Pen – Recycled Material – Silver Accent – Item #7370 441-Silver 1,000 units · Ships parcel
$124 $0.12 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Sonata Eco Sustainable Pen – Recycled Material – Red Accent – Item #7371 441-Red 1,000 units · Ships parcel
$124 $0.12 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Sonata Eco Sustainable Pen – Recycled Material – Blue Accent – Item #7372 441-Blue 1,000 units · Ships parcel
$124 $0.12 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Sonata Eco Sustainable Pen – Recycled Material – Green Accent – Item #7373 441-Green 1,000 units · Ships parcel
$124 $0.12 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Sonata Eco Sustainable Pen – Recycled Material – Black Accent – Item #7374 441-Black 1,000 units · Ships parcel
$124 $0.12 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Manifested
2 Pack – HQ Advance Erasers – Premium Quality – Latex Free – Item #7597 144 units · Ships parcel or freight from IL
$89 $0.62 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
48 of 109 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale general merchandise on Closo

Asking prices on this shelf run from $1 to $121,000 a lot. 70 vetted U.S. suppliers list on this shelf, and every lot names the one holding it. You can buy 2,348 of them by the case or the box, or go up to one of the 510 pallet and truckload loads.

Read moreShow less

Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale general merchandise lots — electronics, home and kitchen, toys, health and household goods and other non-apparel inventory in pallets, case packs and boxes from vetted U.S. liquidators. Lots are sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps where a line can be matched. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every order carries Closo buyer protection. New categories appear here first as suppliers bring them — browse the live lots below.

FAQ

General Merchandise lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

What categories fall under general merchandise?

Anything outside apparel, footwear and fashion accessories: consumer electronics, home and kitchen, toys and games, health, household and grocery, sporting goods.

Are electronics lots tested?

Only when the supplier says so. The condition grade and manifest notes state whether units are new, tested-working or untested returns.

Do these lots unpack into the crosslister?

Yes — purchased lots unpack into ready drafts; each line's own category decides the marketplace category at unpack.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.