Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Assortment
In demand
L’Oreal Paris True Match Concealer, Liquids, Medium Deep Warm, 0.17 fl oz
360 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,089
$3.03 / piece
49 % of retail
Sells in ~16 days on resale
You pay $3.03 a piece
Resells ~$8 median · new with tags
View lot
4 4 photos
Manifested
In demand
Rhode Pocket Blush Buildable Hydrating Cream Blush – Tan Line (5.3 g / 18 oz)
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,485
$29.70 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
The Creme Shop Sweethearts Press-On Nails Mix (270 Pcs Lot)
270 units · Ships parcel
Near you
$743
$2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$10 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
Beauty Creations Plush 4 Color Palette - Wholesale 36 Units + 6 Testers (PLP-PTD)
72 units · Ships parcel
Near you
$451
$6.27 / piece
Sells in ~21 days on resale
You pay $6.27 a piece
Resells ~$16 weighted median · any condition
View lot
Assortment
Trending
WHOLESALE MAKEUP BY MARIO SUPERSATIN LIPSTICK 0.12 OZ - FLATIRON - 50 PIECE LOT
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$575
$11.50 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay $11.50 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
BH Cosmetics Mrs. Bella Lip Gleam High Shine Lip Gloss Shade Golden Peach (141 Pcs Lot)
141 units · Ships parcel
Near you
$310
$2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay $2.20 a piece
Resells ~$15 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
WHOLESALE R.E.M. BEAUTY ASSORTED COSMETICS PACKAGE #1 - 50 PIECE LOT
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$288
$5.75 / piece
Sells in ~26 days on resale
You pay $5.75 a piece
Resells ~$15 weighted median · new with tags
View lot
Manifested
In demand
Rhode Pocket Blush, Date Cake
80 units · NWT · Ships parcel
Near you
$2,024
$25.30 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
In demand
Rhode Pocket Blush, Piggy
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,155
$23.10 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Sally Hansen Complete Salon Manicure, Blush - 72 Pack
72 units · Ships parcel
Near you
$287
$3.98 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $3.98 a piece
Resells ~$10 median · any condition
View lot
Assortment
New
Sally Hansen Cuticle Massage Cream - 48 Pack
48 units · Ships parcel
Near you
$229
$4.76 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $4.76 a piece
Resells ~$10 median · any condition
View lot
Assortment
New
Sally Hansen Complete Salon Manicure You Glow Girl 353 Nail Polish - 72 Pack
72 units · Ships parcel
Near you
$286
$3.97 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $3.97 a piece
Resells ~$10 median · any condition
View lot
Assortment
New
Sally Hansen Insta-Dri Nail Polish, Petal - 72 Pack
72 units · Ships parcel
Near you
$350
$4.85 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $4.85 a piece
Resells ~$10 median · any condition
View lot
Assortment
New
Sally Hansen Vitamin E Nail & Cuticle Oil - 48 Pack
48 units · Ships parcel
Near you
$276
$5.75 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $5.75 a piece
Resells ~$10 median · any condition
View lot
Assortment
New
Sally Hansen Complete Treatment Nail Growth Miracle, 13.3 ml - 48 Pack
48 units · NWT · Ships parcel
Near you
$314
$6.53 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Sally Hansen Diamond Strength Nail Hardener Care - 12 ml - 48 Pack
48 units · NWT · Ships parcel
Near you
$260
$5.41 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Glimmr 10-Minute Hair Mask for Damaged Hair – Deep Conditioner with Bonding Protein, Castor Oil & Superfood Extracts – Restores Shine, Reduces Breakage,…
50 units · Ships parcel
Near you
$1,485
$29.70 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Sally Hansen Color Therapy Element Nail Polish - 72 Pack
72 units · Ships parcel
Near you
$305
$4.23 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $4.23 a piece
Resells ~$10 median · any condition
View lot
Manifested
In demand
Juice Box-Hot Pink Blush
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$770
$15.40 / piece
40 % of retail
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
BH Cosmetics Liquid Eye Liner 0.4 Ounce Black (144 Pcs Lot)
144 units · Ships parcel
Near you
$317
$2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay $2.20 a piece
Resells ~$15 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
WHOLESALE NARS LIPSTICK 0.12 OZ - SHANGHAI EXPRESS - 50 PIECE LOT
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$690
$13.80 / piece
Sells in ~199 days on resale
You pay $13.80 a piece
Resells ~$21 median · new with tags
View lot
Assortment
New
Sally Hansen Double Duty Base & Top Coat - 0.45 oz - 48 Pack
48 units · Ships parcel
Near you
$164
$3.42 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $3.42 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
Gen See Mixed Media Matte Liquid Eyeshadow – SHROOM 05 (Matte Taupe)
80 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,848
$23.10 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
WHOLESALE NARS TINTED SMUDGE PROOF EYESHADOW BASE 0.28 OZ - LIGHT - 50 PIECE LOT
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$863
$17.25 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
SCENT BEAUTY Early Morning Breeze by Dolly Parton – Eau De Toilette – Casual, Daytime Dolly Parton Perfume for Women with Notes of Jasmine Sambac, Orange Flower and Sandalwood – 1.7 Fl Oz
120 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,485
$12.38 / piece
Sells in ~76 days on resale
You pay $12.38 a piece
Resells ~$40 median · new with tags
View lot
Assortment
New
Simply Bella Lipluxe - Wholesale Display 36 Units (S127)
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$288
$2.66 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
COVERGIRL Advanced Radiance Pressed Powder Natural Beige - 72 Pack
72 units · Ships parcel
Near you
$609
$8.46 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
bareMinerals Prime Time Eyeshadow Extender, Eyeshadow Primer, 0.16 oz
192 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,468
$7.65 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay $7.65 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
New
COVERGIRL Perfect Point Plus Eyeliner Black Onyx - 72 Pack
72 units · Ships parcel
Near you
$344
$4.78 / piece
Sells in ~41 days on resale
You pay $4.78 a piece
Resells ~$10 median · any condition
View lot
Assortment
New
COVERGIRL Professional Natural Lash Mascara Clear - 72 Pack
72 units · Ships parcel
Near you
$337
$4.68 / piece
Sells in ~41 days on resale
You pay $4.68 a piece
Resells ~$10 median · any condition
View lot
Assortment
New
Covergirl - Perfect Point PLUS Eyeliner Pencil, Espresso - .008 Oz (230 Mg) - 72 Pack
72 units · Ships parcel
Near you
$348
$4.84 / piece
Sells in ~41 days on resale
You pay $4.84 a piece
Resells ~$10 median · any condition
View lot
Assortment
Simply Bella Peel Off Lip Tint - Wholesale Display 24 Units (S101)
192 units · NWT · Ships parcel
Near you
$310
$1.61 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
In demand
by Selena Gomez Soft Pinch Liquid Blush Grateful
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,430
$14.30 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Kevin & Coco Bow Lip Scrub - Wholesale Display 24 Units (KC1443)
216 units · NWT · Ships parcel
Near you
$283
$1.31 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
JoJo Siwa Diamond Lip Keychain Gloss, Balm and Coin Purse – Item #9072
72 units · Ships parcel or freight from IL
Near you
$112
$1.55 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Simply Bella Honey Lip Oil - Wholesale Display 24 Units (S115)
144 units · NWT · Ships parcel
Near you
$277
$1.93 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay $1.93 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
Totemica Musu Radiance Repair Serum - Wholesale 3 Units (TBR25-S10)
18 units · NWT · Ships parcel
Near you
$297
$16.50 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay $16.50 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Manifested
Rhode Peptide lip shape Lift 10ml/.3fl
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$990
$19.80 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
L'Oréal Paris Lash Paradise Washable Black Mascara 0.28 oz - 72 Pack · SKU 66707
72 units · Ships parcel
Near you
$742
$10.30 / piece
Sells in ~1 days on resale
You pay $10.30 a piece
Resells ~$17.90 median · any condition
View lot
Assortment
Gen See Mixed Media Metallic Liquid Eyeshadow – First Light
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$2,310
$23.10 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Cosmetic DWI Mix - Wholesale (250 Pcs Lot)
250 units · Ships parcel
Near you
$344
$1.38 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay $1.38 a piece
Resells ~$18 weighted median · new with tags
View lot
Assortment
Gen See Mixed Media Metallic Liquid Eyeshadow – Bronze Age
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$2,310
$23.10 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Gen See Mixed Media Metallic Liquid Eyeshadow – MOONLIGHT, 1 Count (Pack of 1)
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$2,310
$23.10 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Maybelline - The Colossal Cat Eye, Mascara, 233 Noir Glam - 0.31 Oz - 72 Pack
72 units · Ships parcel
Near you
$412
$5.72 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay $5.72 a piece
Resells ~$9.99 median · any condition
View lot
Assortment
WHOLESALE SHISEIDO CLEAR SUNSCREEN STICK SPF 60+ WATER RESISTANT 0.7 OZ - 50 PIECE LOT
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,035
$20.70 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Maybelline - Lash Sensational Sky High Lengthening Mascara, Waterproof Very Black - 0.2 Oz - 72 Pack
72 units · Ships parcel
Near you
$696
$9.67 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Maybelline - Great Lash Mascara, # 101 Very Black by for Women - 0.43 oz - 72 Pack
72 units · Ships parcel
Near you
$477
$6.62 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay $6.62 a piece
Resells ~$9.99 median · any condition
View lot
Assortment
New
Maybelline - The Colossal Volum Express Mascara, # 231 Classic Black by for Women - 0.31 Oz - 72 Pack
72 units · Ships parcel
Near you
$355
$4.92 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay $4.92 a piece
Resells ~$9.99 median · any condition
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
Typical sourcing cost
measured across live cosmetics & beauty lots on Closo · gross, before shipping & fees
$4.72 per unit
Makeup resell for a median $18 — ×3.8 ≈ $13 gross per item
Market comparison
Cosmetics & Beauty lots: Florida vs nationwide
Florida $5.35 median per unit · most between $2.75 and $8.98
Nationwide $4.72 median per unit · most between $2.41 and $9.68
Florida lots run about 13% above the national median for this shelf.
About this category
About wholesale cosmetics & beauty on Closo
The cheapest cosmetics and beauty lot here is $4 and the largest deal is $34,265. It is held by 40 vetted U.S. suppliers, each with a profile you can read. 49 come on a pallet or a trailer, while 3,601 fit in a box a courier carries.
Read more Show less
Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale cosmetics and beauty lots — makeup, skincare, fragrance, hair care and personal-care sets in boxes, case packs and pallets from vetted U.S. liquidators. Lots come from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps for the brands inside. Most beauty lots ship parcel, pallets are quoted freight to your ZIP on the lot page, and every order carries Closo buyer protection. Beauty is a fast-moving resale category with strong brand demand — see the live lots below.
On every lot here
What is inside, line by line Manifest or assortment notes and unit count.
Resale comps for the brands What the pieces sell for now on resale.
Freight quoted to your ZIP Parcel or pallet, priced before you pay.
Closo buyer protection Every order here is covered.
FAQ
Cosmetics & Beauty lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot from this shelf.
Are beauty products sealed and unexpired? Overstock and shelf-pull lots are new and sealed; suppliers note expiry where relevant. Customer-returns lots may include opened items and say so in the condition grade.
Can cosmetics lots be shipped by parcel? Most box and case lots ship parcel; some fragrances carry carrier restrictions, which the supplier states on the lot page.
Which beauty brands appear? Drugstore, prestige and salon labels all appear; manifested lots name each brand line by line with resale comps.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free