Accessories lots under $2,500

Manifested and assortment lots of accessories from vetted U.S. liquidators — $3 to $2,494 a lot, freight quoted to your ZIP.

Women's Clothing Men's Clothing General Merchandise Footwear Cosmetics & Beauty Handbags & Wallets
1,150
live lots
accessories on Closo right now
$3–$2,494
a lot, all-in
before shipping
$0.05–$212.30
per unit
on the lots shown
CA · IL
ship from
freight quoted to your ZIP
Filters 1

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Mixed Costume Fashion Earrings Jewelry Lot of 40 Pairs Dangle Hoop Stud Styles 6 photos
Assortment In demand
Mixed Costume Fashion Earrings Jewelry Lot of 40 Pairs Dangle Hoop Stud Styles 40 units · Ships parcel
$11 $0.27 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
One lot of Marc Jacobs silicon rubber made bracelets 600 p c s 1 photo
Assortment
One lot of Marc Jacobs silicon rubber made bracelets 600 p c s 600 units · Ships parcel
$1,980 $3.30 / piece
Sells in ~41 days on resale
You pay$3.30a piece
Resells~$21median · any condition

6.4× resale / costSteady seller

View lot
7 photos
Assortment In demand
Celine wholesale Women's sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$2,123 $212.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
50/100 Pcs Treasure Trove of All Brand Name Jewelry — 50 Pcs 50 units · NWT · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$109 $2.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$2.19a piece
Resells~$22median · new with tags

10.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Vince Camuto & Franco Sarto Shoes 18 pcs 18 units · Ships parcel
$74 $4.12 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay$4.12a piece
Resells~$15median · used

3.6× resale / costSteady seller

View lot
3 photos
Assortment
CRAYOLA CRAYONS BACKPACK MULTI 102 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
$632 $6.20 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay$6.20a piece
Resells~$35median · new with tags

5.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
500 pcs Vintage Swarovski Rhinestone Lot Fancy Crystal — 500 Pieces 500 units · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$26 $0.05 / piece
Sells in ~28 days on resale
You pay$0.05a piece
Resells~$38median · used

760.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
25 pieces of Swarovski Elements Jewelry Necklaces, Bracelets & Earrings!! — 25 Pcs 25 units · NWT · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$109 $4.36 / piece
Sells in ~40 days on resale
You pay$4.36a piece
Resells~$34weighted median · new with tags

7.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
72 Pieces Vintage Swarovski Crystal Aurore Boreale Beads 14 mm - Art 371 72 units · NWT · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$44 $0.61 / piece
Sells in ~40 days on resale
You pay$0.61a piece
Resells~$34median · new with tags

55.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
72 pcs Vintage Swarovski Crystal Aurore Boreale Beads 12 mm - Art 5004 72 units · NWT · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$40 $0.55 / piece
Sells in ~40 days on resale
You pay$0.55a piece
Resells~$34median · new with tags

61.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
50/100 Pcs Treasure Trove of All Brand Name Jewelry — 100 Pcs 100 units · NWT · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$219 $2.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$2.19a piece
Resells~$22median · new with tags

10.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
500 pcs Vintage Swarovski Rhinestone Lot Fancy Crystal — 1000 Pieces 500 units · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$50 $0.10 / piece
Sells in ~28 days on resale
You pay$0.10a piece
Resells~$38median · used

380.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment New
Marc Jacobs Argento color Bracelet 23 pcs in the lot 23 units · Ships parcel
$380 $16.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Assortment New
Vintage to Modern Costume Jewelry Lot 10 Necklaces Pendants Beaded Tassel 10 units · Ships parcel
$11 $1.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
BRATZ CHARACTER MINI BACKPACK BLACK 102 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
$632 $6.20 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay$6.20a piece
Resells~$35median · new with tags

5.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment In demand
MARUCHAN RAMEN NOODLE COSMETIC BAG 2PC SET 100 units · NWT · Ships parcel
$1,859 $18.59 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay$18.59a piece
Resells~$35median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Belts 36 pcs 36 units · Ships parcel
$26 $0.72 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
7 photos
Assortment New
Vintage to Modern Costume Jewelry Necklace Lot of 10 Beaded Faux Pearl Statement 10 units · Ships parcel
$11 $1.10 / piece
Sells in ~36 days on resale
You pay$1.10a piece
Resells~$30median · used

27.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
50/100 Pcs Wholesale Liquidation Jewelry Lots — 50 Pcs 50 units · NWT · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$54 $1.09 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$1.09a piece
Resells~$22median · new with tags

20.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
Brooches Gorgeous! Over 100 Different Styles — 50 Pcs 50 units · NWT · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$127 $2.53 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$2.53a piece
Resells~$22median · new with tags

8.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
200 Vintage Deadstock Rings Kids sizes 200 units · NWT · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$55 $0.27 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$0.27a piece
Resells~$22median · new with tags

81.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
100-Piece Fashion Jewelry Mystery Lot 100 units · NWT · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$55 $0.55 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$0.55a piece
Resells~$22median · new with tags

40.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Leather Belts 44 pcs · SKU 18-092226-004701 44 units · Ships parcel
$81 $1.83 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
25 pieces of Swarovski Elements Jewelry Necklaces, Bracelets & Earrings!! — 50 Pcs 25 units · NWT · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$218 $8.71 / piece
Sells in ~40 days on resale
You pay$8.71a piece
Resells~$34median · new with tags

3.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Leather Belts 42 pcs 42 units · Ships parcel
$75 $1.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
100 Pair Assorted Statement Earrings 100 units · Customer returns · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$76 $0.76 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay$0.76a piece
Resells~$22median · any condition

28.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Stud Earrings Made with Swarovski Crystals — 100 Pairs 100 units · NWT · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$130 $1.30 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$1.30a piece
Resells~$22median · new with tags

16.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Stud Earrings Made with Swarovski Crystals — 50 Pairs 50 units · NWT · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$65 $1.30 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$1.30a piece
Resells~$22median · new with tags

16.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
25 Unisex Rings Assorted Colors + Styles - Sterling Silver Overlay — 50 Pcs 50 units · NWT · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$61 $1.21 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$1.21a piece
Resells~$22median · new with tags

18.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Closeout Earrings - 50 different styles — 100 Pairs 100 units · Customer returns · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$99 $0.99 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay$0.99a piece
Resells~$22median · any condition

22.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
25 Unisex Rings Assorted Colors + Styles - Gold Overlay — 50 Pcs 50 units · NWT · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$61 $1.21 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$1.21a piece
Resells~$22median · new with tags

18.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
7 photos
Assortment New
Mixed Fashion Jewelry Necklace Lot 19pc Gold Silver Tone Bigfoot Moon Star 2025 19 units · Ships parcel
$11 $0.58 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay$0.58a piece
Resells~$22weighted median · any condition

37.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
36 Vintage Deadstock Rings 36 units · NWT · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$109 $3.03 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.03a piece
Resells~$22median · new with tags

7.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Adult Halloween Costumes 35 pcs 35 units · Ships parcel
$82 $2.34 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$2.34a piece
Resells~$19median · used

8.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
144 pcs Vintage Swarovski Crystal Beads 10 mm - Art 364 144 units · NWT · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$44 $0.31 / piece
Sells in ~40 days on resale
You pay$0.31a piece
Resells~$34median · new with tags

109.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Assortment
MARUCHAN SOUP & MUG 3PC CERAMIC SET 102 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
$1,264 $12.39 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
THANK YOU ENJOY TAKE OUT 2PC DRINKWEAR SET 100 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
$1,859 $18.59 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
MARUCHAN RAMEN NOODLE 4PC BUNDLE SET 100 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
$929 $9.29 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay$9.29a piece
Resells~$18weighted median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
COUNTRY WESTERN SNAPBACK HAT BROWN 102 units · NWT · Ships parcel
$379 $3.72 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay$3.72a piece
Resells~$18median · new with tags

4.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
ASTRO BOT ZIP LUNCH BOX BLUE/WHITE 102 units · NWT · Ships parcel
$632 $6.20 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay$6.20a piece
Resells~$18median · new with tags

2.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Closeout Earrings - 50 different styles — 50 Pairs 50 units · Customer returns · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$54 $1.08 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay$1.08a piece
Resells~$22median · any condition

20.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Casual Denim Caps For Men's Bulk 108 units · NWT · Ships parcel
$486 $4.50 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay$4.50a piece
Resells~$30median · new with tags

6.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Casual Denim Caps In Bulk 102 units · NWT · Ships parcel
$560 $5.49 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay$5.49a piece
Resells~$30median · new with tags

5.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Assortment
Sparkle & Shine Glitter Cosmetic Bag / Clutch Purse with Matching Earrings Set – Assorted – Item #8665 100 units · Ships parcel or freight from IL
$105 $1.05 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Leather Belts 40 pcs · SKU 18-092226-004699 40 units · Ships parcel
$72 $1.79 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
"DALLAS" Casual Adults Denim Caps In Bulk 102 units · NWT · Ships parcel
$393 $3.85 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay$3.85a piece
Resells~$30median · new with tags

7.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Cowboy Designed Denim Caps- Assorted 102 units · NWT · Ships parcel
$560 $5.49 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay$5.49a piece
Resells~$30median · new with tags

5.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Denim Casual Caps In Bulk 102 units · NWT · Ships parcel
$504 $4.94 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay$4.94a piece
Resells~$30median · new with tags

6.1× resale / cost100+ sold recently

View lot

Accessories suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Bluebox
44 lots live ★ 1.0 (4)
Shop all lots →
Off Price Liquidator Inc
26 lots live
Shop all lots →
Raghouse
62 lots live
Shop all lots →
How it works

Buying a accessories lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Accessories lots under $2,500 — questions buyers ask

Accessories lots that fall under $2,500 number 130 today. Prices open at $2 and the highest inside the filter is $2,541, with a maximum per-item cost of $83. Wholesale Makeup, Topper Liquidators and LA Vintage Wholesale are the sellers listing here, all of them checked before their stock went live. There is no manifest on this page. All 130 loads are assortments, so the description written by the seller and the photographs attached to the listing are the specification. Because the per-item ceiling is fairly high for this category, the described mix matters more than the number of pieces; a small load of better items can beat a large load of filler. Freight comes on top of the ask and is calculated from your delivery ZIP, appearing on the lot page and again at checkout. The payment stays in escrow, you have five business days from delivery to inspect, and each line can be disputed independently.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a accessories lot cost?
Live accessories lots on Closo run from $3 to $2,494 all-in; per unit that is $0.05 to $212.30 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list accessories lots?
Bluebox, Off Price Liquidator Inc, Raghouse carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Where do they ship from?
California, Illinois carry most accessories lots today; freight is quoted for your ZIP on every lot page.
Manifested or assortment?
A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
From the Closo blog

Accessories lots under $2,500 — guides from the Closo blog

What resellers pay, where the lots come from and how the resale side moves — written from Closo's own numbers.

Inventory liquidation · 8 min read

Are Phone & Tech Accessories Lots Legit? What to Check

Is buying phone & tech accessories wholesale legit? Yes, if you vet it — 152 lots run $62-$4,864 on Closo Wholesale. Check the seller and manifest…

Inventory liquidation · 8 min read

Is Buying Accessories Lots Wholesale Legit? What to Check First

Is buying accessories wholesale legit? Yes — 3,857 verified lots run $3 to $44,000 on Closo Wholesale; here's exactly how to check each one before…

Inventory liquidation · 8 min read

Is Buying Hair Accessories Lots Wholesale Legit? What to Check First

Is buying hair accessories wholesale legit? Yes, if you check the supplier — 43 lots, $39-$1,319, on Closo Wholesale, plus the six checks to run…

Inventory liquidation · 7 min read

Where to Buy Accessories Lots Wholesale: Suppliers and Prices

Where to buy accessories wholesale: 3,857 live lots priced $3 to $44,000 from Thrift World, NWOT Outlet, and Bluebox, all shipping from California.

Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

3 photos
Assortment
50/100 Pcs Treasure Trove of All Brand Name Jewelry — 50 Pcs 50 units · NWT · Ships parcel
Bluebox 1.0 (4)
$109 $2.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
View lot