Men's Clothing lots under $2,500

Manifested and assortment lots of men's clothing from vetted U.S. liquidators — $7 to $2,420 a lot, freight quoted to your ZIP.

Women's Clothing Men's Clothing General Merchandise Footwear Cosmetics & Beauty Handbags & Wallets
2,087
live lots
men's clothing on Closo right now
$7–$2,420
a lot, all-in
before shipping
$1.20–$108.90
per unit
on the lots shown
TX
ship from
freight quoted to your ZIP
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

RICH MOM sweatpants lot · 6 units 1 photo
Assortment New
RICH MOM sweatpants lot · 6 units 54 units · Ships parcel
$669 $12.39 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
LICENSED Sweatpants lot · 6 4 photos
Assortment New
LICENSED Sweatpants lot · 6 54 units · Ships parcel
$669 $12.39 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Just Black Recycle Mens Cargo Shorts 27 pcs 27 units · Ships parcel
$33 $1.20 / piece
You pay$1.20a piece
Resells~$6median · used · estimate

5.0× resale / costSells now and then

View lot
1 photo
Assortment In demand
Khaki Recycle Mens Cargo Shorts 31 pcs 31 units · Ships parcel
$38 $1.22 / piece
You pay$1.22a piece
Resells~$8median · used · estimate

6.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested New
Pink Floyd - Golden Prism Soft T-Shirt — LG / Black 6 units · NWT · Ships parcel
$82 $13.63 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Vintage Windbreakers 29 pcs · SKU 10-092326-004848 29 units · Ships parcel
$85 $2.91 / piece
You pay$2.91a piece
Resells~$14.50median · used · estimate

5.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Assortment In demand
ON Cloud Wholesale sneakers assortment 20pairs. 20 units · NWT · Ships parcel
$2,178 $108.90 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Gray Recycle Mens Cargo Shorts 25 pcs 25 units · Ships parcel
$31 $1.25 / piece
You pay$1.25a piece
Resells~$8median · used · estimate

6.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Unmanifested Trending
100 Pound Carhartt Bale Ships parcel or freight from TX
$929
You pay≈$11.76a piece · estimate
Resells~$40median · Carhartt · used

3.4× resale / cost100+ sold recently

⚖ ~79 pieces, estimated from 100 lb

View lot
1 photo
Unmanifested Trending
25 Pound Carhartt Box Ships parcel
$310

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
Psycho Bunny men's shorts lot · 24 units · New with brand tags 24 units · Ships parcel
$1,725 $71.86 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
Psycho Bunny shorts lot · 24 units · New with tags 24 units · Ships parcel
$1,725 $71.86 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested New
Vimas Fleece Zip Up and Sweatpants Set lot · 1 unit · New 2 units · NWT · Ships parcel
$112 $55.76 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested New
Vimas Men's Sets lot · 1 unit · New 2 units · NWT · Ships parcel
$112 $55.76 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested New
Canvas Clothing tracksuit lot · 1 unit · New 2 units · NWT · Ships parcel
$124 $61.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Black / 2X-Large 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Grateful Dead - Trippy Bears T-Shirt — MD / Grey 6 units · NWT · Ships parcel
$74 $12.39 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Black / Medium 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Taupe / Small 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Pink / 2X-Large 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Grey / X-Large 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Taupe / 2X-Large 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Taupe / Medium 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Navy / X-Large 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Red / Large 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Red / Medium 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Grey / 2X-Large 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Black / X-Large 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested New
Two Tone Tracksuit — Red / Small 2 units · NWT · Ships parcel
$124 $61.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Two Tone Tracksuit — Black / 2X-Large 2 units · NWT · Ships parcel
$124 $61.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Two Tone Tracksuit — Black / Large 2 units · NWT · Ships parcel
$124 $61.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Canvas Clothing Men's Sets lot · 1 unit · New 2 units · NWT · Ships parcel
$124 $61.95 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Pink / Large 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Pink / Medium 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Pink / Small 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Navy / 2X-Large 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Navy / Large 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Red / 2X-Large 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Red / X-Large 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Red / Small 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Two Tone Jacket and Shorts Tracksuit — Grey / Small 3 units · NWT · Ships parcel
$130 $43.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested New
Two Tone Tracksuit — Taupe / 2X-Large 2 units · NWT · Ships parcel
$124 $61.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Two Tone Tracksuit — Taupe / Large 2 units · NWT · Ships parcel
$124 $61.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Canvas Clothing Men's sets lot · 1 units · New 2 units · NWT · Ships parcel
$124 $61.95 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested New
Two Tone Tracksuit — Pink / Small 2 units · NWT · Ships parcel
$124 $61.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Canvas Clothing Red Two Tone Tracksuit lot · 1 · New 2 units · NWT · Ships parcel
$124 $61.95 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested New
Two Tone Tracksuit — Red / Large 2 units · NWT · Ships parcel
$124 $61.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Two Tone Tracksuit — Grey / X-Large 2 units · NWT · Ships parcel
$124 $61.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot

Men's Clothing suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Superline Wholesale
94 lots live ★ 5.0 (1)
Shop all lots →
Raghouse
81 lots live
Shop all lots →
Steal Deal
66 lots live
Shop all lots →
How it works

Buying a men's clothing lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Men's Clothing lots under $2,500 — questions buyers ask

Closo is listing 333 Men's Clothing loads at present. Origins are Wisconsin and Virginia. The current sellers are LA Vintage Wholesale, North Pines Inc. and Bulk Pallet Liquidation. There is no manifest on this shelf; the seller sets out the mix and you judge from that. Expect anything from $10 for a small buy to $2,662 for the biggest. The per-piece figure tops out near $120. Every seller named above has been vetted before being allowed to list. Everything listed sits under $2,500. Because origins vary, the haul matters: Closo prices it from your ZIP and is shown twice, on the lot page and at checkout. Ordering twice from the same seller keeps the paperwork and the freight simpler. Seller vetting happens before listing, which is why the same names recur across the board. If $2,662 is out of reach, the same shelf still has something at $10. Buyers stocking a bin store usually work from the unit figure rather than the ticket. Order protection works like this: disputes are raised line by line, funds sit in escrow, and there are five business days to check the load.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a men's clothing lot cost?
Live men's clothing lots on Closo run from $7 to $2,420 all-in; per unit that is $1.20 to $108.90 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list men's clothing lots?
Superline Wholesale, Raghouse, Steal Deal carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Where do they ship from?
Texas carry most men's clothing lots today; freight is quoted for your ZIP on every lot page.
Manifested or assortment?
Both. A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Assortment In demand
Khaki Recycle Mens Cargo Shorts 31 pcs 31 units · Ships parcel
$38 $1.22 / piece
View lot