Cosmetics & Beauty lots from Hackensack, NJ

Manifested and assortment lots of cosmetics & beauty shipping from Hackensack, NJ — $104 to $662 a lot, freight quoted to your ZIP.

Women's Clothing Men's Clothing General Merchandise Footwear Cosmetics & Beauty Handbags & Wallets
17
live lots
cosmetics & beauty on Closo right now
$104–$662
a lot, all-in
before shipping
$1.44–$13.80
per unit
on the lots shown
Filters 2

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

WHOLESALE LOREAL TRUE MATCH SUPER-BLENDABLE CONCEALER 0.17 OZ - MEDIUM-DEEP WARM W6-7-8 - 72 PIECE LOT 1 photo
Manifested In demand
WHOLESALE LOREAL TRUE MATCH SUPER-BLENDABLE CONCEALER 0.17 OZ - MEDIUM-DEEP WARM W6-7-8 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $2.30 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$18median · new with tags

7.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
WHOLESALE SALLY HANSEN SALON EFFECTS PERFECT PRESS-ON NAILS - I HEART YOU AL011 - 72 PIECE LOT 1 photo
Manifested
WHOLESALE SALLY HANSEN SALON EFFECTS PERFECT PRESS-ON NAILS - I HEART YOU AL011 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$124 $1.73 / piece 23 % of retail
Sells in ~46 days on resale
You pay$1.73a piece
Resells~$8median · new with tags

4.6× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE CLARINS EVERLASTING YOUTH FLUID ILLUMINATING & FIRMING FOUNDATION 1 OZ - 114N - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$662 $13.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE MAYBELLINE INSTANT AGE REWIND PERFECTOR 4-IN-1 GLOW MAKEUP 0.68 OZ - MEDIUM-DEEP 03 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$248 $3.45 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$3.45a piece
Resells~$9median · new with tags

2.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE MAYBELLINE SHADOW BLOCKS EYESHADOW PALETTE - 82ND & PARK AVE 10 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$207 $2.88 / piece 42 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$2.88a piece
Resells~$9median · new with tags

3.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE HARRY'S DRY SCALP 2-IN-1 SHAMPOO & CONDITIONER 14 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$221 $4.60 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE MITCHUM TRIPLE ODOR DEFENSE 48HR PROTECTION INVISIBLE SOLID ANTIPERSPIRANT & DEODORANT 2.7 OZ - MOUNTAIN AIR - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $3.45 / piece 55 % of retail

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE CLAIROL ROOT TOUCH UP TEMPORARY 3-IN-1 POWDER 0.07 OZ - DARK BROWN - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $3.45 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE RIMMEL WONDER'PROOF 24HR WATERPROOF COLOUR EYELINER 0.047 OZ - TRUE COPPER 001 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$124 $1.73 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$1.73a piece
Resells~$18median · new with tags

10.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE LOREAL COLORISTA SEMI-PERMANENT HAIR COLOR FOR BLEACHED, LIGHT BLONDE OR HIGHLIGHTED HAIR - #BLUE600 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $3.45 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE WET N WILD 5-IN-1 ESSENCE PRIMER LIQUID 2.1 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$138 $2.88 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE EYLURE LINE & LASH BLACK 2-IN-1 LASH ADHESIVE PEN 0.024 OZ - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$124 $1.73 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE REVLON SKIN AWAKEN 5-IN-1 CONCEALER 0.27 OZ - MEDIUM DEEP 050 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $3.45 / piece
Sells in ~88 days on resale
You pay$3.45a piece
Resells~$8median · new with tags

2.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE REVLON SKIN AWAKEN 5-IN-1 CONCEALER 0.27 OZ - LATTE 055 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$138 $2.88 / piece
Sells in ~88 days on resale
You pay$2.88a piece
Resells~$8median · new with tags

2.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE REVLON SKIN AWAKEN 5-IN-1 CONCEALER 0.27 OZ - HONEY 045 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$138 $2.88 / piece
Sells in ~88 days on resale
You pay$2.88a piece
Resells~$8median · new with tags

2.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE REVLON SKIN AWAKEN 5-IN-1 CONCEALER 0.27 OZ - DEEP 060 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$138 $2.88 / piece
Sells in ~88 days on resale
You pay$2.88a piece
Resells~$8median · new with tags

2.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE COVERGIRL EXHIBITIONIST 24HR KOHL EYELINER - GOLD METALLIC 400 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$104 $1.44 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$1.44a piece
Resells~$8median · new with tags

5.6× resale / cost100+ sold recently

View lot

Cosmetics & Beauty suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Cosmetix Club
17 lots live ★ 4.5 (64)
Shop all lots →
How it works

Buying a cosmetics & beauty lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Cosmetics & Beauty lots from Hackensack, NJ — questions buyers ask

17 cosmetics & beauty lots ship from Hackensack, NJ. Prices run from $104 to $662 a lot, all-in before shipping. Per unit that is $1.44 to $13.80 on the lots shown. Every order is paid into Closo escrow and released after the buyer accepts delivery.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a cosmetics & beauty lot cost?
Live cosmetics & beauty lots on Closo run from $104 to $662 all-in; per unit that is $1.44 to $13.80 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list cosmetics & beauty lots?
Cosmetix Club carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Manifested
WHOLESALE MAYBELLINE INSTANT AGE REWIND PERFECTOR 4-IN-1 GLOW MAKEUP 0.68 OZ - MEDIUM-DEEP 03 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$248 $3.45 / piece
Sells in ~99 days on resale
View lot