Sunglasses case packs from New Jersey

Manifested and assortment case packs of sunglasses shipping from New Jersey — $79 to $3,300 a case pack, freight quoted to your ZIP.

Women's Clothing Men's Clothing General Merchandise Footwear Cosmetics & Beauty Handbags & Wallets
396
live case packs
sunglasses on Closo right now
$79–$3,300
a case pack, all-in
before shipping
$2.93–$289.30
per unit
on the lots shown
Filters 1

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Wholesale Rimless Rectangle Sunglasses with Rhinestone Cross Side Accents P11114 8 photos
Manifested
Wholesale Rimless Rectangle Sunglasses with Rhinestone Cross Side Accents P11114 108 units · NWT · Ships parcel
$535 $4.95 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay$4.95a piece
Resells~$18median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
Classic Half-Frame Clubmaster Sunglasses P1946 7 photos
Manifested
Classic Half-Frame Clubmaster Sunglasses P1946 108 units · NWT · Ships parcel
$317 $2.93 / piece
Sells in ~69 days on resale
You pay$2.93a piece
Resells~$18median · new with tags

6.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
7 photos
Manifested
Vintage-Inspired Gradient Heart Sunglasses with Scalloped Lens Detail SK10490 108 units · NWT · Ships parcel
$436 $4.03 / piece
Sells in ~69 days on resale
You pay$4.03a piece
Resells~$18median · new with tags

4.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment
Quay Sunglasses Mixed assortment 50pcs. 50 units · NWT · Ships parcel
$1,320 $26.40 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
Retro Bold Flat-Top Sunglasses with Double Bar Bridge SK11138 108 units · NWT · Ships parcel
$376 $3.48 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay$3.48a piece
Resells~$18median · new with tags

5.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment
Longchamp wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$440 $44.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Miu Miu wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,353 $135.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Chloe Women's sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$990 $99.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Manifested
Rimless Blue Light Blocking Glasses with Rhinestone Cross Side Accents P11114-BLB 108 units · NWT · Ships parcel
$535 $4.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment
Prada wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$2,893 $289.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Assortment
Gucci Wholesale sunglasses mixed lot 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$2,310 $231.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment In demand
Ray-Ban wholesale sunglasses mix assortment. 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,023 $102.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Alexander McQueen sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$935 $2,375 retail 61% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment In demand
Dior wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$979 $3,500 retail 72% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Fendi Wholesale Women's sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,430 $3,250 retail 56% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Coach Women's sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$748 $175 retail

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Bulk Fitover Sunglasses featuring Curved Wrap Around Temples and Side Lenses PL10548 108 units · NWT · Ships parcel
$356 $3.30 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay$3.30a piece
Resells~$18median · new with tags

5.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment
Persol wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,628 $162.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Assortment In demand
Oakley Wholesale sunglasses mixed assortment MOQ 12pcs. 12 units · NWT · Ships parcel
$1,078 $89.83 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Salavatore Ferragamo Wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$671 $67.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Valentino sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$902 $90.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Burberry Women's sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,133 $113.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Lacoste wholesale designer sunglasses assortment 12pcs. 12 units · NWT · Ships parcel
$561 $46.75 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Marc Jacobs wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$616 $61.60 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Roberto Cavalli wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$935 $93.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Versace Women's sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,925 $192.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Diesel sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$605 $60.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Karl Lagerfeld sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$649 $64.90 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Jimmy Choo wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$825 $82.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Michael Kors sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$770 $77.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Swarovski sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$671 $67.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Harley Davidson sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$358 $35.75 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Tod's sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,210 $121.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Rag and Bone wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$528 $52.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Arnette wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$429 $42.90 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Gant wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$226 $22.55 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
D Squared sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,045 $104.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Vera Wang sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$605 $60.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Kenneth Cole New York Wholesale Sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$250 $25.03 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Just Cavalli sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$770 $77.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Penguin sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$539 $53.90 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Assortment
Flexon wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$363 $36.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Police wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$429 $42.90 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Emporio Armani sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$616 $61.60 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Max Mara wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$418 $41.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Mont Blanc sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,232 $123.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Dolce Gabbana wholesale Women's sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,012 $101.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Moschino wholesale sunglasses assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$528 $52.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot

Sunglasses suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
E-fashion wholesale
50 lots live ★ 5.0 (35)
Shop all lots →
1st LH Sunglasses wholesale Inc
346 lots live
Shop all lots →
How it works

Buying a sunglasses case pack on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Sunglasses case packs from New Jersey — questions buyers ask

Case packs of sunglasses out of New Jersey come to 50 listings, all belonging to E-fashion wholesale. The smallest pack is $248 and the largest $3,630, and unit cost across the page runs from $29 to $318. Since one seller holds the entire page, buying more than one pack does not mean dealing with more than one business. Nothing here is manifested, so the 50 packs are assortments and the description plus photographs are the information available before you buy. Transport is a separate charge worked out from your delivery ZIP; it is shown on the lot page and repeated at checkout. Payment protection is applied on every order without being requested: the money is escrowed rather than paid out at once, five business days from delivery are allowed for inspection, and each line can be disputed by itself.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a sunglasses case pack cost?
Live sunglasses case packs on Closo run from $79 to $3,300 all-in; per unit that is $2.93 to $289.30 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list sunglasses case packs?
E-fashion wholesale, 1st LH Sunglasses wholesale Inc carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
Both. A manifested case pack lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

8 photos
Assortment
Quay Sunglasses Mixed assortment 50pcs. 50 units · NWT · Ships parcel
$1,320 $26.40 / piece
View lot