Handbags & Wallets case packs from New Jersey

Manifested and assortment case packs of handbags & wallets shipping from New Jersey — $11 to $13,200 a case pack, freight quoted to your ZIP.

Women's Clothing Men's Clothing General Merchandise Footwear Cosmetics & Beauty Handbags & Wallets
31
live case packs
handbags & wallets on Closo right now
$11–$13,200
a case pack, all-in
before shipping
$0.09–$217.80
per unit
on the lots shown
Filters 1

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Longchamp Wholesale Designer Handbags assortment 10pcs. 1 photo
Assortment In demand
Longchamp Wholesale Designer Handbags assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,870 $187.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
COACH Wholesale Designer Handbags assortment 10pcs. 1 photo
Assortment In demand
COACH Wholesale Designer Handbags assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,397 $139.70 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Tommy Bahama wallets wholesale Mens assortment 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$581 $1,272 retail 54% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Tory Burch Wholesale Designer Handbags assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$2,178 $217.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment In demand
JanSport wholesale Backpack assortment 30pcs. 30 units · NWT · Ships parcel
$1,089 $30 retail

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Steven Madden wallets wholesale assortment 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$257 $1,020 retail 75% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Kate Spade Wholesale Designer Handbags assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,353 $135.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Michael Kors Wholesale Designer Handbags assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,650 $165.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Tumi Wholesale Designer Handbags assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,210 $121.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested In demand
Rothco G.I. Style Canvas Double Strap Duffle Bag 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$3,959 $39.59 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment In demand
BeBe handbags wholesale pallet handbags 1000pcs 1,000 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$13,200 $13.20 / piece
Sells in ~30 days on resale
You pay$13.20a piece
Resells~$22weighted median · new with tags

1.7× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment In demand
Geoffrey Beene wallets wholesale assortment 18pcs. 18 units · NWT · Ships parcel
$257 $14.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Levi's wallets wholesale assortment 18pcs. 18 units · NWT · Ships parcel
$272 $15.13 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Columbia wallets wholesale men's assortment 30pcs. 30 units · NWT · Ships parcel
$454 $15.13 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Juicy Couture wholesale handbag assortment 18pcs. 18 units · NWT · Ships parcel
$1,129 $3,204 retail 65% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Ralph Lauren Wholesale Designer Handbags assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$990 $99.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Trinidad & Tobago Flag – 3ft x 5ft Polyester – Imported – 1 piece 100 units · NWT · Ships parcel
$1,095 $10.95 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay$10.95a piece
Resells~$35median · new with tags

3.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Trinidad & Tobago Flag – 3ft x 5ft Polyester – Imported – 12 pieces 108 units · Ships parcel
$891 $8.25 / piece
Sells in ~39 days on resale
You pay$8.25a piece
Resells~$32median · any condition

3.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Guess wallets wholesale assortment 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$475 $19.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Assortment In demand
Tiffany Wholesale Sunglasses stock (MOQ 10pcs.) 10 units · NWT · Ships parcel
$1,375 $137.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Calvin Klein mixed wallet assortment 24pcs. 18 units · NWT · Ships parcel
$499 $747 retail 33% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Nautica wallets wholesale assortment 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$475 $19.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment In demand
cutler and gross Wholesale Sunglasses stock (MOQ 10pcs.) 10 units · NWT · Ships parcel
$836 $83.60 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Kipling Wholesale Designer Handbags assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$605 $60.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Marc Jacobs Wholesale Designer Handbags assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$1,419 $141.90 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
81001Red – 10.75″ window gift bags – “each” Min 12 108 units · NWT · Ships parcel
$178 $1.65 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay$1.65a piece
Resells~$35median · new with tags

21.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
8210Black – 1 lb 1” Crystal acrylic ice-“1 Bag” Min 1 bag – Case 24 bags 120 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$11 $0.09 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay$0.09a piece
Resells~$35median · new with tags

388.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Tommy Hilfiger wallets wholesale assortment 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$499 $20.79 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Nine West ladies handbags assortment 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$924 $38.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Timberland wallets wholesale men's assortment 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$304 $1,140 retail 73% off
Sells in ~48 days on resale
You pay$12.65a piece
Resells~$35weighted median · new with tags

2.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
DKNY Wholesale Designer Handbags assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$737 $73.70 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot

Handbags & Wallets suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
E-fashion wholesale
26 lots live ★ 5.0 (35)
Shop all lots →
Wholesale For Everyone
3 lots live
Shop all lots →
NSENET
2 lots live
Shop all lots →
How it works

Buying a handbags & wallets case pack on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Handbags & Wallets case packs from New Jersey — questions buyers ask

Grouped packs of bags and wallets shipping from New Jersey are listed 26 times here, all by E-fashion wholesale, priced $283 to $14,520 with unit cost of $12 to $240. Packs are easier to merchandise than loose mixes, because you can build a display around repeated styles instead of arranging one-off pieces. The wide unit range means two lots with similar prices can be very different buys, so compare that figure before shortlisting. All 26 lots are assortments, with no manifest attached, so what the supplier writes is what you are working from. Every purchase carries the same protection: funds held in escrow until you have had the goods for five business days, an inspection window that starts at delivery, and disputes filed against the individual line. The freight quote to your ZIP shows on the lot page and is confirmed when you check out.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a handbags & wallets case pack cost?
Live handbags & wallets case packs on Closo run from $11 to $13,200 all-in; per unit that is $0.09 to $217.80 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list handbags & wallets case packs?
E-fashion wholesale, Wholesale For Everyone, NSENET carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
Both. A manifested case pack lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Assortment In demand
Tory Burch Wholesale Designer Handbags assortment 10pcs. 10 units · NWT · Ships parcel
$2,178 $217.80 / piece
View lot